Reserved zabiera nas w podróż z Warszawy do Tblisi
fot. materiały prasowe Reserved

Reserved zabiera nas w podróż z Warszawy do Tblisi

Nowa kolekcja marki to coś dla fanek rękodzieła i wschodnioeuropejskich klimatów.
01.11.2018

Wędrówka i towarzysząca jej nieodparta potrzeba nowych doświadczeń to temat przewodni najnowszej kolekcji Re.Design. To jeden z najbardziej artystycznych projektów Reserved, który w swojej trzeciej odsłonie pokazuje oryginalny, wyrafinowany i bezkompromisowy design inspirowany motywami związanymi z  kulturą Europy Środkowej i Wschodniej.

Re.Design03 – trzecia odsłona kolekcji Reserved

W tym sezonie  twarzą kolekcji została znana z wybiegów Chanel, Hermèsa czy Missoni hinduska supermodelka Bhumika Arora. W sesji zrealizowanej w plenerach Tbilisi towarzyszy jej Piero Mendez.

Sceneria? Wyżynne i górskie krajobrazy wschodniej Europy, gdzie wędrowcy odkrywają świat tradycyjnego rzemiosła, wzornictwa i sztuki tych regionów. Wszystkie te inspiracje projektanci marki połączyli ze stylem wielkomiejskiej ulicy – taki właśnie ma charakter najnowsza kolekcja Re.Design03.

Podróż rozpoczyna się w nieustannie zmieniającej się, dynamicznej Warszawie. W kolekcji Re.Design03 energię i kreatywność metropolii symbolizuje miks klasyki, pod postacią płaszczy i marynarek o nowoczesnych krojach oversize, a także jeans i bluzy. Z kolei do lokalnego rękodzieła i drewnianej architektury miejsc odwiedzanych podczas wyprawy nawiązują między innymi wzory i faktury ciepłych dzianin oraz rzeźbiarska struktura sztruksu – jednej z dominujących tkanin i kolekcji, i sezonu.

fot. materiały prasowe Reserved

Przystankiem końcowym jest ekscytująca Gruzja, państwo na krańcach Starego Kontynentu, gdzie kultura europejska przenika się z wpływami Rosji, Azji i Orientu, tworząc unikatową mieszankę, nie bez powodu podbijającą dziś światowe stolice mody. Re.Design03 czerpie z rękodzieła, wzorów tkanin i dywanów, wytwarzanych przez lokalnych artystów oraz z twórczości XIX-wiecznych prymitywistów, takich jak Niko Pirosmani, którego malarstwo określiło paletę kolorystyczną kolekcji. Znajdziemy w niej więc ciepłe odcienie granatu, beżu, brązu i zieleni, zestawione z burgundem i ceglaną czerwienią, podkreślone złocistymi żółciami i skontrastowane bielą.

fot. materiały prasowe Reserved

Najnowsza odsłona Re.Design to także podróż przez kilka dekad stylu. Strój narciarski rodem z lat 60. nabiera nowoczesności, dzięki luźniejszemu fasonowi. Podobnie charakterystyczne dla lat 70. welur, jeansowy kombinezon czy dzwony. Echa dekonstrukcji, widoczne w damskiej koszuli czy męskiej puchówce, połączono z silnymi obecnie nawiązaniami do stroju outdoorowego.

fot. materiały prasowe Reserved

W damskiej kolekcji Re.Design03 na ten sezon naszą szczególną uwagę zwrócił płaszcz zaprojektowany na bazie trencza, krótki, dopasowany do sylwetki kożuch z kołnierzem i biała puchówka, która bardzo ciekawie i nieco awangardowo komponuje się ze spódnicą w etniczny nadruk. Nie mogło również zabraknąć najbardziej pożądanych w tym sezonie  peleryn, sukienek z kimonowymi rękawami oraz koszul z wydłużonymi mankietami. Kolekcję dopełniają torebki – niewielkie – na szyję bądź zapinane w pasie, wykonane z tej samej tkaniny, co płaszcz – oraz buty.  Ich szeroki wybór – od czółenek po kowbojki i sneakersy – pozwoli na nieograniczone niemal żonglowanie stylami.

Kolekcji damskiej towarzyszy również męska odsłona Re.Design – obydwie znajdziecie na www. reserved.com.

Zobaczcie naszą galerię, w której znajdziecie te elementy kolekcji, które najbardziej wpadły nam w oko!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie