Sneakersy od Apple? W latach 90. zarezerwowane dla pracowników marki, teraz powracają!
Steve Jobs / fot. Getty Images

Sneakersy od Apple? W latach 90. zarezerwowane dla pracowników marki, teraz powracają!

Podziękujcie Versace.
01.11.2018

Jeśli jesteście uzależnione od iPhone'ów, MacBooków i iPodów, już niebawem nie będziecie chciały chodzić w żadnych innych sneakersach. W sprzedaży ma bowiem pojawić się model, będący wierną kopią tych, jakie na przełomie lat 80. i 90. produkowała marka Apple – specjalnie i wyłącznie dla swoich pracowników.

fot. materiały prasowe

Buty, które przed laty nie były dostępne „zwykłym śmiertelnikom”, teraz mają szansę trafić „pod strzechy”. No, może niezupełnie, ich produkcją chce się zająć luksusowy dom mody. Konkretnie – Versace.

Kultowe sneakersy od Apple powracają za sprawą Versace!

Sneakersy, choć pierwotnie powstały ponad 30 lat temu, są zadziwiająco zgodne z aktualnymi trendami. Jeśli jesteście fankami dad's shoes, wiecie, co mam na myśli. Białe, sznurowane, o dość topornej formie wyróżniały się charakterystycznym jabłuszkiem (w tęczowych kolorach) na języku oraz z boku buta. W końcu Steve Jobs nie darowałby sobie, gdyby jakiś z produktów jego marki nie był należycie obrandowany. Teraz pewnie przewróci się w grobie. Marka Versace chce bowiem zastąpić jabłuszko głową meduzy, czyli własnym flagowym motywem (choć też w multibarwnym wydaniu).

Księżna Meghan zamieniła szpilki na sneakersy. Wy też możecie je mieć. 

Zdjęciem butów w nowej odsłonie na swoim instagramowym profilu pochwalił się Salehe Bembury, główny projektant sneakersów Versace.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“A wise man once said nothing at all.”

Post udostępniony przez Salehe Bembury (@salehebembury)

Nie wiadomo do końca, czy zrobił to wyłącznie dla żartu i buty są jedynie prototypem, czy faktycznie jest to zapowiedź całej linii. Wiadomo, jednak, że fani marki (a może raczej obu marek) na pomysł zareagowali niezwykle entuzjastycznie, lajkując i komentując zdjęcie w rekordowych ilościach. Sądzimy więc, że Versace nawet jeśli nie myślało o produkcji na szeroką skalę, teraz się nad tym zastanowi, właśnie z uwagi na popyt. Zwłaszcza, że byłaby to jedyna okazja, by stać się posiadaczami butów. Oryginalne sneakersy Apple są praktycznie nie do zdobycia. Ostatnio jedną parę widziano w sprzedaży dwa lata temu – na wyprzedaży garażowej w jednym z kalifornijskich domów. Stamtąd trafiły na aukcję (Heritage Auctions) z ceną wyjściową 30 tysięcy dolarów. Liczymy więc, że odpowiednik z logo Versace jednak się pojawi. I będzie kosztował mniej.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie