Są już pierwsze efekty współpracy Vivienne Westwood i Burberry
fot. materiały prasowe Burberry

Są już pierwsze efekty współpracy Vivienne Westwood i Burberry

Co znajdzie się w kolekcji?
07.11.2018

Marka, której początki sięgają XIX-wieku słynąca z kratki równie charakterystycznej jak szkocki tartan i czołowa londyńska skandalistka, którą za zasługi dla Wielkiej Brytanii wyróżniła sama królowa Elżbieta II. Kiedy w lipcu tego roku Burberry i Vivienne Westwood ogłosili, że zaprojektują wspólną kolekcję, świat mody (i nie tylko) wstrzymał oddech. Teraz, na miesiąc przed oficjalną premierą linii, na światło dzienne wyszły pierwsze projekty. A wszystko to za sprawą krótkiego wideo, które na swoich InstaStories opublikował brytyjski dom mody (kilka godzin temu, wciąż macie więc szanse je zobaczyć).

Film trwa jedynie kilka sekund, ale to wystarcza, by dostrzec minikilt i sznurowane czółenka na platformach w charakterystyczną kratkę Burberry. To zapowiedź kolekcji, która w sprzedaży pojawi się w czwartek, 6 grudnia tego roku. Ma być kwintesencją brytyjskości.

Kolekcja Burberry x Vivienne Westwood

Współpraca z Vivienne oraz jej mężem, Andreasem Kronthalerem (teraz to głównie on zajmuje się stworzoną przez Westwood marką) to jedna z pierwszych decyzji, którą Riccardo Tisci, nowy dyrektor artystyczny Burberry, podjął po przejęciu sterów brytyjskiej marki. „Vivienne to jedna z pierwszych osób, które sprawiły, że sam zapragnąłem być projektantem” – powiedział latem, zapowiadając wpółpracę. „Kiedy zacząłem pracę w Burberry, od razu pomyślałem więc, że to doskonała okazja, byśmy zrobili coś razem. Jest rebeliantką, punkówą, niepokonaną w interpretowaniu brytyjskiego stylu na swój własny sposób, która inspiruje wielu. Jestem niesamowicie dumny, że możemy współpracować” – dodał. A my nie możemy doczekać się, kiedy zobaczymy więcej. Na razie musi wystarczyć film i czarno-białe zdjęcia, które projektanci opublikowali wcześniej na swoich instagramowych profilach. Stay tuned!

Przełomowy pokaz Burberry już za nami! Co działo się na wybiegu?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vivienne was one of the first designers who made me dream to become a designer...I am SO honoured to announce a new Burbs collaboration with the original British PUNK.

A post shared by Riccardo Tisci (@riccardotisci17) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Long live Dame Vivienne!! #therealqueen

A post shared by Riccardo Tisci (@riccardotisci17) on

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie