Kultowa linia zegarków Jamesa Bonda powraca. W nowym, designerskim wydaniu.
fot. materiały prasowe

Kultowa linia zegarków Jamesa Bonda powraca. W nowym, designerskim wydaniu.

Marka OMEGA zaprezentowała model Seamaster Diver 300M.
27.11.2018

W listopadowy wieczór warszawski butik Omegi przy Placu Trzech Krzyży 16A zamienił się w podwodny świat. Jednak zamiast syren, morskich stworzeń czy podwodnej roślinności, goście mogli podziwiać najnowsze osiągnięcia marki związane... ze światem nurków.

OMEGA Seamaster Diver 300M – zegarek nie tylko dla Agenta Jej Królewskiej Mości

Przedstawiciele, słynącej z luksusowych zegarków marki, zaprezentowali  najnowsze technologie użyte w modelu Seamaster Diver 300M, dzięki którym zegarek doskonale sprawdza się na dużych głębokościach. Po prezentacji goście przeszli do części koktajlowej, podczas której serwowano – a jakże – morskie drinki i menu oparte głównie na owocach morza. W spotkaniu udział wzięli klienci firmy, przedstawiciele mediów oraz wiele znanych osobistości, m.in. Jakub Wesołowski, Andrzej Pągowski, Joanna Horodyńska, Mariusz Czerkawski, Robert Korzeniowski, Joanna Racewicz, Marta Kuligowska, Anna Halarewicz, Adam Kaszewski.

fot. materiały prasowe

OMEGA Seamaster Diver 300M jest kultowym modelem marki – i to niemal od momentu jego premiery, która miała miejsce 25 lat temu. Ceniony za wzornictwo i unikalne technologie zegarek szybko stał się faworytem nie tylko nurków, ale i sportowców, badaczy, a nawet najsłynniejszego z filmowych szpiegów – Jamesa Bonda! To właśnie model Seamaster Diver 300M zapoczątkował wieloletnią współpracę marki z serią o agencie z licencją na zabijanie. Przyjaciel marki, Daniel Craig, po raz pierwszy założył czasomierz Omegi właśnie w 2006 r. na planie filmu Casino Royale. Dzisiaj jest twarzą gruntownie odświeżonej linii i z dumą prezentuje nowy model dla profesjonalnych nurków.

Nowa linia zegarków zawiera 14 unikalnych modeli, w tym 6 ze stali szlachetnej oraz 8 wykonanych ze stopu stali i 18-karatowego złota. Wszystkie modele zobaczycie w naszej galerii pod artykułem.

fot. materiały prasowe

W nowym modelu Diver 300M, powiększonym do rozmiaru 42 mm, działa kaliber Master Chronometer 8800, dzięki czemu zegarek jest wyjątkowo odporny na działanie pól magnetycznych. Czy już macie skojarzenia z konkretną tajną misją Jamesa Bonda? My również. Gruntownie przemyślano też każdy element czasomierza, w tym słynny pierścień lunety, który w odświeżonej wersji jest wykonany z ceramiki, zaś jego skala nurkowa – w technologii Ceragold™ lub z białej emalii. Tarcze zrobiono również z polerowanej ceramiki – w kolorach czarnym, niebieskim lub w wersji ze szczotkowaną powłoką PVD w odcieniu chromu. Największą jednak zmianą dotyczącą wzornictwa, jest powrót do falistego wzoru na tarczy – charakterystycznej cechy oryginalnego modelu. Zmiany dotknęły nawet szkieletowych wskazówek. Obecnie są one rodowane, barwione na niebiesko lub wykonane z 18-karatowego złota. Miłośnicy modelu z pewnością dostrzegą też subtelne modyfikacje ich wykroju. Gdy odwrócimy zegarek, zobaczymy dekiel z falistą krawędzią, który sam w sobie jest dziełem sztuki. Nakryty jest szafirowym szkłem pozwalającym podziwiać misternie wykonany mechanizm.

fot. materiały prasowe

Każda wersja modelu dostępna jest także na typowej dla kultowego zegarka plecionej bransolecie z metalu bądź dopasowanym, gumowym pasku w kolorze czarnym lub niebieskim. Bransolety mają nowy ergonomiczny design i są jeszcze lepiej zintegrowane z kopertą. Gratką dla nurków jest opatentowane zapięcie OMEGI, umożliwiające ich wydłużenie i noszenie bezpośrednio na kombinezonie nurkowym. Kolejną ciekawą cechą zegarka Diver 300M jest zawór helowy. To właśnie on zapobiega rozsadzeniu szkła i dekla zegarka podczas dekompresji pod wodą. W odświeżonej wersji zawór ma stożkowy kształt i jest zabezpieczony nową, opatentowaną technologią. Dzięki tym modyfikacjom nawet przypadkowe otwarcie zaworu pod wodą gwarantuje zachowanie wodoszczelności.

fot. materiały prasowe

Nowy Seamaster Diver 300M spodoba się wam nawet jeśli nie nurkujecie. Dopracowany jest bowiem w najmniejszych szczegółach.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie