Stella McCartney przyjeżdża do Polski!
fot. Getty Images

Stella McCartney przyjeżdża do Polski!

10 grudnia odwiedzi Katowice.
30.11.2018

Już niebawem, bo 2 grudnia w Katowicach rozpocznie się szczyt klimatyczny ONZ, cyklicznie organizowane wydarzenie o charakterze międzynarodowym, podczas którego najważniejsi politycy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, naukowcy i biznesmeni (w sumie ponad 20 tysięcy osób ze 190 krajów) spotykają się, by wspólnie porozmawiać o ekologii. 

Stella McCartney gościem szczytu klimatycznego w Katowicach

Wśród zaproszonych ekspertów jest między innymi Stella McCartney! Brytyjska projektantka, która od samego początku tworzy w duchu mody zrównoważonej i etycznej (słynie m.in. z tego, że w swoich kolekcjach nie wykorzystuje futer i skór naturalnych) pojawi się w Katowicach 10 grudnia. Tego dnia planowany jest bowiem wykład projektantki na temat fast fashion – a raczej proekologicznej alternatywy. Przemysł odzieżowy, odbywający się na obecną, masową skalę jest jednym z najbardziej szkodliwych dla środowiska. Dramatyczna jest także sytuacja osób szyjących ubrania w krajach azjatyckich (o czym głośno zrobiło się choćby podczas zawalenia się budynku fabryki Rana Plaza w Bangladeszu – zginęło wówczas ponad 1000 pracowników).
Stella McCartney podzieli się swoim doświadczeniem na temat zamienników dla powszechnie stosowanych przez branżę skór naturalnych, poruszy także kwestie globalnego ocieplenia i zrównoważonego rozwoju.

Stella McCartney krytycznie o branży mody.

fot. Getty Images

Podczas szczytu zaprezentowana zostanie także karta zrównoważonej mody, którą projektantka stworzyła wspólnie z ONZ. To specjalny dokument, na mocy którego odzieżowe marki (w tym światowi giganci) zobowiązują się do prowadzenia bardziej przyjaznych środowisku działań. Szczegóły poznamy już niebawem. 

Stella McCartney startuje z proekologiczną platformą – Stella McCartney Cares Green

Na kilka dni przed wydarzeniem, bo wczorajszego wieczoru projektantka poinformowała także o swojej nowej proekologicznej inicjatywie, a konkretnie uruchomieniu platformy Stella McCartney Cares Green dedykowanej zrównoważonemu rozwojowi. Ma ona promować młodych projektantów tworzących w duchu eko, edukować kolejne pokolenia designerów, a także skłaniać do refleksji (i działania!) na temat ekologii w modzie. By zmiana stała się realna. W końcu jest konieczna. 

9 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o Stelli McCartney.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie