W Chanel rewolucja!
fot. Getty Images

W Chanel rewolucja!

Słynny dom mody wprowadza zmiany, jakich się po nim nie spodziewał nikt.
05.12.2018

Branża mody nie mówi teraz o niczym innym, a my nie kryjemy swojego zadowolenia. Choć nie da się ukryć, że ostatnia decyzja słynnego francuskiego domu mody całkiem nas zaskoczyła. A to dlatego, że jego główny projektant, Karl Lagerfeld, przez lata deklarował coś zupełnie innego. Zacznijmy jednak jeszcze raz...

Rewolucyjne zmiany w Chanel

W poniedziałek wieczorem, w wigilię pokazu swojej kolekcji pre-fall w nowojorskim MET (zdjęcie z finału poniżej), marka Chanel wydała oficjalne oświadczenie, na mocy którego zaprzestanie wykorzystywać w swoich kolekcjach futer naturalnych. Tym samym dołączając do takich domów mody, jak: Gucci, Michael Kors, Versace czy Maison Margiela, a także popularna firma o polskim rodowodzie – Simple CP.

Za sprawą tej decyzji polska marka dołącza do najwybitniejszych na świecie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The finale of the Paris-New York 2018/19 #CHANELMetiersdArt show in the @metmuseum in New York. #CHANELinNYC #CHANEL @felicenova @michellevbijnen @meghanroche @moiraberntz @mathilde_henning @mariamiguel.2000

Post udostępniony przez CHANEL (@chanelofficial)

Chanel rezygnuje z wykorzystywania futer i skór egzotycznych

To jednak jeszcze nie wszystko. Chanel poszło o krok dalej i postanowiło zaprzestać używania także skór zwierząt egzotycznych (węży czy krokodyli) i jest to decyzja w branży przełomowa. Co więcej, nie jest to pieśń przyszłości. Marka zmiany chce wprowadzić od zaraz! I już teraz wszelkie produkty z futer i egzotycznych skór wycofa ze sprzedaży (jak można się domyślać, zostaną zutylizowane, co nie jest ekologicznym rozwiązaniem, każda rewolucja niesie jednak za sobą ofiary...). 

Jesteśmy ciekawe, jak decyzję zarządu przyjął sam Karl Lagerfeld, który jeszcze niedawno nie tylko projektował z futer i skór, ale i krytycznie wypowiadał się o obrońcach praw zwierząt. „Dopóki ludzie jedzą mięso i noszą skórę, nie będę rozumiał, dlaczego mam nie używać futer” – powiedział w jednym z wywiadów. „To bardzo proste powiedzieć – żadnych futer, ale to jest biznes. Łowcy skór z północy nie mają z czego innego żyć. Te organizacje, które są przeciwko temu odbierają ludziom pracę. Kocham naturalne futra. Obrońcy praw zwierząt są zakłamani.” – dodał. No cóż w tym przypadku cieszymy się, że nie do niego należało ostatnie słowo.

Czy Phoebe Philo zastąpi Karla Lagerfelda?

Czy to oznacza, że miałyby się potwierdzić słowa, że stanowisko kreatora zajmie Phoebe Philo, nieodżałowana dyrektor artystyczna Celine? Prezes Chanel, Bruno Pavlovski, dementuje krążące od jakiegoś czasu plotki. „Słyszałem je, wydają mi się zabawne. Ale nie ma w nich ziarenka prawdy”– powiedział w rozmowie z branżowym portalem Business of Fashion. Pozycja Karla Lagerfelda jest więc niezachwiana. O ile oczywiście zrezygnuje z futer i skór. To jednak jest już przesądzone.

Internauci śmieją się z Karla Lagerfelda. Dlaczego?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie