Znamy kolor roku  2019
Marc Jacobs, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Znamy kolor roku 2019

Pantone właśnie wskazał swojego faworyta.
06.12.2018

Pamiętacie, jak wskazując najważniejsze trendy na wiosnę-lato 2019, pisałyśmy, że będziemy ubierać się jak surferka? Spódnice i bluzki z pianki neoprenowej lansowała Prada, kolczyki w kształcie muszli i tropikalne wzory – Etro, siatkowe sukienki – Salvatore Ferragamo, plastikowe klapki – Chanel, a koszulki z rekinami ze Szczęk – Calvin Klein. Teraz wszystko łączy nam się w jedną spójną całość. 

Kolor roku 2019 według Pantone

Swojego faworyta na nadchodzący rok wytypowała właśnie prognozująca i wyznaczająca trendy wśród barw firma Pantone. I nie da się ukryć, że idealnie wpisuje się on w plażową estetykę. Kolorem roku 2019 jest bowiem koralowy, a konkretnie odcień oznaczony numerem 16-1546.

„Jest ciepły i budzi pozytywne skojarzenia – powiedziała Laurie Pressman, wiceprezes marki. Dodaje energii, ale w nieoczywisty sposób, będąc dalekim kuzynem równie modnych pasteli i odcieni fluo” – dodała. „To odpowiedź na coraz bardziej zdigitalizowany, a tym samym zdehumanizowany świat” –czytamy dalej w uzasadnieniu. Kolor ma więc sprawić, że poczujemy się lepiej i dodać nam optymizmu. Prawie jak pobyt w modnym nadmorskim kurorcie.

5 nieoczywistych kolorów, które będą modne w 2019 roku.

Pantone ogłoszenie koloru roku 2019 planuje świętować w Miami, do czego zaprasza na swoim Instagramie. Dołączycie? A może nie lubicie koralowego koloru?

Marc Jacobs, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie