Jeśli równie mocno co minimalizm kochacie naturę, oto biżuteria dla was
Rett Frem, kolekcja Planta II / fot. Weronika Szustak

Jeśli równie mocno co minimalizm kochacie naturę, oto biżuteria dla was

Najnowszą kolekcję polskiej marki Rett Frem pokazujemy jako pierwsi!
09.12.2018

Jeśli jeszcze nie znacie Rett Frem, najwyższa pora nadrobić zaległości. Założona przez Laurę Pawlikowską marka specjalizuje się w biżuterii minimalistycznej –  chyba najbardziej subtelnej, jaką miałyśmy okazję widzieć. Pomimo swojej delikatności, potrafi jednak zrobić ogromne wrażenie. Nic dziwnego, wykonana jest ręcznie w poznańskiej pracowni marki, z dbałością o najmniejsze (dosłownie!) detale. A do tego, każdy z modeli kryje w sobie pewną historię (której na ogół zawdzięcza swą nazwę). Laura Pawlikowska kocha bowiem przedmioty z duszą. To dlatego w jej wcześniejszych kolekcjach można było dostrzec inspirację: ludowymi sennikami, kulturą słowiańską, kobietami PRL-u czy sztuką. Ostatnio coraz częściej fascynuje ją natura. Najlepszy przykład? Kolekcja Planta II, która dziś ma swoją oficjalną premierę –  druga w historii marki inspirowana światem roślin. Tym razem –  okazami wpisanymi do Polskiej Czerwonej Księgi Roślin.

Rett Frem, kolekcja Planta II / fot. Weronika Szustak

Rett Frem, kolekcja Planta II / fot. Weronika Szustak

Rett Fremm: Biżuteria minimalistyczna inspirowana naturą

Kolekcja nawiązuje do jedenastu roślin, objętych ochroną, bądź wymarłych za sprawą działań człowieka. Które zostały wybrane nie tylko ze względu na swoją rzadkość występowania, ale i  oryginalne formy. To na ich bazie powstały naszyjniki, pierścionki czy kolczyki. Zarówno w wersji błyszczącej, jak i matowej. Nasi faworyci? Wisiorek Cirsium decussatum Janka kształtem nawiązujący do ostrożenia siedmiogrodzkiego, kolczyki Bupleurum falcatum w formie listków przewiercienia sierpowatego czy podłużny pierścionek Linum hersutum przypominający zamykający się płatek lnu włochatego. Choć właściwie wymieniać moglibyśmy długo. Przekonacie się zaglądając do naszej galerii, gdzie czeka na was nastrojowa sesja autorstwa Weroniki Szustak.

Rett Frem, kolekcja Planta II / fot. Weronika Szustak

Zwróćcie uwagę nie tylko na biżuterię, ale i na ubrania. W kampanii wykorzystano bowiem projekty młodych niezależnych twórców: Divyi Nguyen, marki Oh!Zuza, Agnieszki Wolnicy, Emiliji Macherzyńskiej, Anety Popławskiej, Dominiki Syczyńskiej czy Krystiana Szymczaka.

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie