Najdziwniejsze trendy 2018 roku…
Y-Project, jesień-zima 2018/19 . fot. ImaxTree / agencja Free

Najdziwniejsze trendy 2018 roku…

Czym zaskoczyła nas branża mody?
27.12.2018

Najbardziej ekscentryczne projekty 2018 roku

Trzeba przyznać, że w mijającym roku nie mogliśmy narzekać na brak atrakcji. Aby podtrzymać zainteresowanie marką projektanci nieustannie prześcigają się w pomysłach na najbardziej dziwaczny projekt. Bo kogo zainteresuje kolejny czarny aksamitny zestaw od Gucci na tyle, żeby udostępnić jego zdjęcie w swoich mediach społecznościowych? Pewnie niewielu. Ale kiedy prezentująca go modelka idąc po wybiegu w rękach, zamiast torebki, trzyma śpiącego małego smoka, internet rozgrzewa się do czerwoności.

Gucci, jesień-zima 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free

Na drugim najczęściej publikowanym zdjęciu z pokazu Gucci na jesień-zimę 2018 roku modelka Unia Pakhomova trzyma w ręku swoją własną… głowę. Spore zamieszanie w mediach społecznościowych wywołały też zaproponowane przez Alessandro Michele kolorowe kominiarki. Niewielu jednak zdecydowało się na noszenie ich na co dzień.

Ostatni pokaz Gucci nie mógł być dziwniejszy, a mimo to nas zachwycił.

Gucci, jesień-zima 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free

Gucci, jesień-zima 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free


W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć sięgających pachwin butów popularnej marki UGG pokazanych podczas prezentacji kolekcji na jesień- zimę 2018 marki Y/Project (na zdjęciu głównym). Dzięki nim nie musimy zimą nosić już rajstop.

Na pokazie Alexandra Wanga na wiosnę-lato 2018 roku panowała zaś iście imprezowa atmosfera. Wśród dodatków znalazł się m.in. brelok zwieńczony metalowym kieliszkiem. Na stronie projektanta nie znaleźliśmy informacji o ograniczeniu wiekowym, dlatego pewnie ma służyć do picia, bardzo modnych ostatnio, szotów z imbiru.

Demna Gvasalia: Mistrz udziwnień

W kategorii autor najdziwniejszych trendów 2018 roku bezapelacyjnie wygrywa dyrektor artystyczny Balenciagi, Demna Gvasalia. W ofercie hiszpańskiego domu mody znalazły się m.in. breloki przypominające hotelowe plakietki do kluczy i te w kształcie choinki zapachowej do samochodu, crocsy na koturnie i wykonane z tego samego tworzywa szpilki.

Balenciaga / fot. materiały prasowe

Balenciaga / fot. materiały prasowe

Nasz faworyt to wielowarstwowa kurtka zimowa. Fani serialu Przyjaciele okrzyknęli ją „kurtką na Joeya”. To nawiązanie do jednej z kultowych scen serialu, w której Joey postanowił założyć na siebie wszystkie ubrania swojego przyjaciela Chandlera. Trudno o lepsze skojarzenie.

Balenciaga, jesień-zima 2018/19 / fot. ImaxTree / agencja Free

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie