7 trendów z przeszłości, które w 2019 roku powracają
Versace, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

7 trendów z przeszłości, które w 2019 roku powracają

Projektanci z sentymentem wspominają lata 70., 80., 90.
05.01.2019

Nowy rok właśnie się rozpoczyna, a my czujemy się jakbyśmy miały déjà vu. Wśród najnowszych propozycji projektantów na sezon wiosna-lato 2019, królują bowiem rzeczy które już doskonale znamy. I może to i lepiej, w końcu wiele z nich już mamy w swoich szafach. A inne z całą pewnością znajdziemy w garderobach naszych mam. Renesans przeżywają nie tylko lata 90., ale i 80. i 70. Przedstawiamy dominujące trendy nadchodzącego sezonu.

1. Maślanożółty

Mimo, że za kolor roku 2019 uznano koralowy, rozbielony odcień żółtego stanowi dla niego poważną konkurencję. Zapytajcie projektantów marek, takich jak Escada, Rodarte, Tibi czy Shrimps. A następnie noście od stóp do głów.

Tibi, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

2. Komplety

Marynarka z tej samej tkaniny co spodnie, kurtka w kolorze spódnicy... - w nadchodzącym sezonie bierzemy przykład z naszych mam sprzed lat i nosimy gotowe zestawy. Podstawowy atut? Oszczędność czasu, w końcu nie będzie trzeba zastanawiać się godzinami nad stylizacją.

3. Bucket hats, czyli czapki-wiaderka

W latach 90. atrybut hip-hopowców, w 2019 - fashionistek. Podziękowania (lub zażalenia) kierujcie do Miucci Prady, która nakrycie głowy uczyniła gwiazdą swojej kolekcji na jesień-zimę 2018/19. W jej ślady wiosną poszli choćby Phillip Lim i Michael Kors. Modne będą nie tylko klasyczne monochromatyczne modele, ale przede wszystkim te bardzo wzorzyste - w kratkę albo kwiaty.

Prada, jesień-zima 2018/19 / fot. ImaxTree / agencja Free

4. Jeansowe kamizelki oversize

Jesteśmy przekonane, że leżą gdzieś w waszych szafach. W końcu były modne całkiem niedawno. Styl z lat 90. nie traci na popularności już od kilku sezonów. Utrzyma się przynajmniej do wiosny. To zasługa Anny Sui i Isabel Marant.

Najmodniejsze fryzury 2019 roku.

Isabel Marant, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

5. Bufki!

To jeden z naszych ulubionych, bo bardzo szykownych trendów. Bufiaste rękawy zdobić będą zarówno eleganckie bluzki, formalne marynarki, jak i imprezowe sukienki. Dokładnie jak w latach 80.

 

6. Ręcznie farbowane

Pamiętacie jak w liceum wrzucałyście znoszone T-shirty do miski z barwnikiem (dla uzyskania oryginalngo efektu zawiązane na supeł)? Pora przypomnieć sobie dawne przyzwyczajenia. Ganni, Exhaus Latta oraz Versace są co do tego zgodni. 

Exhaus Latta, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

7. Mikrotorebki

Niewiele do nich schowacie, ale za to zrobicie maksymalne wrażenie. Tak jak modelki na pokazie Jacquemusa, który przywrócił do łask torebki w skali mikro. 

Jacquemus, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie