4 trendy, o których w 2019 pora zapomnieć
fot. Getty Images

4 trendy, o których w 2019 pora zapomnieć

Najlepiej od zaraz.
06.01.2019

Choć w 2019 roku projektanci nie kryją sentymentu do minionych epok, na wiosnę-lato 2019 lansując ubrania i dodatki, które już dobrze znamy, jest kilka trendów, które mimo, że do niedawna bardzo gorące, zdążyły się zdezaktualizować. Oto one.

Co wychodzi z mody w 2019 roku?

1. Okulary w mikrooprawkach

Wielkimi fankami trendu rodem z lat 90. były Bella Hadid i Kendall Jenner. Teraz imponującą kolekcję okularów z wąskimi szkłami będą musiały głęboko ukryć w garderobie. I chyba nie będziemy z tego powodu płakać. W końcu okulary nie chroniły naszych oczu przed słońcem tak dobrze jak okulary-muchy, do których z radością powrócimy. Przecież jak nic innego nie dodają stylizacji szyku!

fot. Getty Images

2. Plastik

W 2018 królował na wybiegach, czego najlepszym przykładem był pokaz Chanel na wiosnę i lato. Teraz jednak myślimy o ekologii i wykluczamy go ze swojego życia (a tym samym z garderoby). Zamiast ubrań i dodatków z plastiku będziemy więc nosić te z tkanin organicznych i po recyklingu. 

Chanel, wiosna-lato 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free

3. Logomania

Widoczne logotypy cieszyły się popularnością już od kilku sezonów (pojawiając się nawet na kolczykach albo obcasach, jak było choćby w przypadku Saint Laurent), krzykliwe i ostentacyjne, zdążyły jednak już nam się znudzić. I choć wciąż kochamy prestiżowe marki, nie obnosimy się z tym już tak bardzo. 

fot. Getty Images

4. Buty po tacie

Ugly sneakers powoli odchodzą do lamusa. Choć z uwagi na ich popularność w ubiegłym sezonie, nie stanie się to tak od razu. Chcąc czuć się wygodnie, coraz częściej będziemy wybierać jednak baleriny. Nowy trend lansuje choćby Dior.

fot. Getty Images

Uwaga! Na razie zapomnijcie także o biżuterii z muszli i z morskimi motywami. Nie odkładajcie jej jednak do szafy zbyt głęboko. Trend powróci wraz z nadejściem fali upałów, kiedy zapragniemy wyglądać jak surferki (zwłaszcza te z pokazów Etro czy Prady). 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie