Kultowe sandały właśnie doczekały się nowej designerskiej wersji
fot. Getty Images

Kultowe sandały właśnie doczekały się nowej designerskiej wersji

Najbardziej pożądane buty nadchodzących wakacji.
18.01.2019

Po tym, jak przyczynili się do poprawy wizerunku crocsów, projektanci wzięli na warsztat inne wakacyjne obuwie, które do niedawna uchodziło za trochę obciachowe, ale cieszyło się niezwykłą popularnością ze względu na swoją wygodę. Mowa o birkenstockach – ortopedycznych sandałach na korkowej podeszwie zapinanych na szerokie paski z klamrami. 

Ich metamorfoza rozpoczęła się już ubiegłego roku, kiedy to swoją wariację na ich temat zaproponował awangardowy projektant Rick Owens. Designer stworzył wówczas model ze skóry, filcu i końskiego włosia, obowiązkowo utrzymany w ulubionej przez niego czerni. Dwa miesiące później birkenstocki pokazały kolejne, całkiem odmienne (i bardzo spektakularne!) oblicze. Tym razem za sprawą marki Opening Ceremony, założonej przez Carol Lim i Humberto Leona (dyrektorów artystycznych Kenzo), którzy postawili na cukierkowe i metaliczne odcienie, obsypując buty dużą ilością brokatu. Teraz pojawiła się ich kolejna wersja. To wynik współpracy marki Birkenstock i włoskiego domu mody Valentino.

Valentino, jesień-zima 2019/20 / fot. ImaxTree / agencja Free

Valentino, jesień-zima 2019/20 / fot. Getty Images

Birkenstocki projektu Valentino

Pierpaolo Piccioli, dyrektor kreatywny Valentino zaprojektował dwa nowe modele sandałów  –czerwone i czarne z nowym logo marki VLNT. Punktem wyjścia był klasyk Birkenstocka – model Arizona. Premiera odbyła się przed paroma dniami podczas tygodnia mody męskiej w Paryżu. A ponieważ to propozycja na jesień-zimę 2019/20, sandały na wybiegu pojawiły się więc w duecie ze skarpetami. Dacie się przekonać?

Brokatowe birkenstocki projektu Opening Ceremony.

fot. materiały prasowe Birkenstock x Valentino

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie