Garderoba Franki Sozzani zostanie wystawiona na sprzedaż
fot. Getty Images

Garderoba Franki Sozzani zostanie wystawiona na sprzedaż

A wszystko to w słusznym celu.
22.01.2019

Miała słabość do powłóczystych sukien i, jak przystało na rodowitą Włoszkę, wyrazistych wzorów i kolorów, które zestawiała z klasyką. A ponieważ była słynną redaktor mody nietrudno było znaleźć w jej szafie projektów od najznamienitszych światowych projektantów. Dwa lata po śmierci Franki Sozzani zawartość jej garderoby zostanie wystawiona na sprzedaż. A wszystko to w słusznym celu. W końcu i za życia czynnie angażowała się w działania charytatywne.

Garderoba Franki Sozzani wystawiona na sprzedaż

Liczącą ponad 397 elementów garderobę Sozzani będzie można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego Yoox.com już 11 lutego. Na sprzedaż zostaną wystawione zarówno kreacje haute couture, jak i prêt-à-porter – od czerwonej sukienki domu mody Giambattista Valli po płaszcz w kratkę marki Miu Miu (na zdjęciu), a oprócz nich także 190 dodatków, które spokojnie uchodzić mogą za dzieła sztuki.

fot. Getty Images

Dochód ze sprzedaży ma wesprzeć założoną przez Sozzani fundację prowadzoną dziś przez jej syna, fotografa i filmowca Francesco Carrozzini, i być przeznaczony na sprzęt pomagający zdiagnozować nowotwory, takie jak rak płuc, który był przyczyną śmierci słynnej redaktorki. Ubrania będą podzielone na 5 kategorii, odpowiadające najważniejszym okresom w życiu (i stylu) Sozzani. Marzenie!

Catherine Deneuve wyprzedaje swoje legendarne kreacje od Yves Saint Laurent.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie