Jeśli kochacie paryską elegancję z dawnych lat, nie możecie przegapić tej wystawy
Yves Saint Laurent przed londyńskim butikiem Diora, 1958 rok / materiały prasowe Victoria & Albert Museum

Jeśli kochacie paryską elegancję z dawnych lat, nie możecie przegapić tej wystawy

„Christian Dior: Designer of Dreams” to jedna z najważniejszych wystaw tego roku.
04.02.2019

„Nie ma innego kraju na świecie, poza moją ojczyzną, którego styl życia kochałbym tak bardzo. Kocham angielskie zwyczaje, angielską grzeczność, angielską architekturę. A nawet angielską kuchnię” – przed laty żartował Christian Dior, założyciel jednego z najsłynniejszych francuskich domów mody. Nie dziwi więc, że po Paryżu, to właśnie w Anglii, a konkretnie w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta zorganizowano wystawę poświęconą twórczości projektanta oraz jego następców – na czele z Ives'em Saint Laurentem, Johnem Galliano oraz Marią Grazią Chiuri. To jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w tym roku.

Wystawa „Christian Dior: Designer of Dreams” w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie

Wystawa, którą można oglądać od 2 lutego do 14 lipca 2019 roku, to zbiór ponad pięciuset najbardziej ikonicznych projektów francuskiego domu mody od 1947 roku do współczesności. Wśród nich znajdziemy nie tylko te, które na zawsze zmieniły bieg historii mody, ale i takie, które podkreślają związek domu mody z Wielką Brytanią. Najlepszy przykład? Wśród eksponatów gwiazdą jest suknia uszyta w 1951 roku specjalnie na 21. urodziny księżniczki Małgorzaty. 

Ostatnia księżniczka, czyli burzliwa historia młodszej siostry królowej Elżbiety II.

Ciekawostka? Zdjęcie, które w kreacji zrobił księżniczce Cecil Beaton, znalazło się na okładce edycji specjalnej brytyjskiego wydania BAZAAR, które w czasie trwania wystawy kupicie w muzealnym sklepie z pamiątkami. 

fot. materiały prasowe

Na zwiedzających czekają także: niepokazywane dotąd wykonane ręcznie kreacje haute couture domu mody, odręczne szkice samego Christiana Diora, finezyjne flakony perfum oraz archiwalne zdjęcia obrazujące najważniejsze wydarzenia z historii Diora. To trzeba zobaczyć!

10 złotych myśli Christiana Diora.

Christian Dior z modelką Lucky, 1955 r. / fot. materiały prasowe Christian Dior

Christian Dior z modelką Sylvie, 1948 r. / fot. materiały prasowe Christian Dior

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie