Legendarna torebka powraca! Z pomocą... Carrie Bradshaw
fot. Getty Images

Legendarna torebka powraca! Z pomocą... Carrie Bradshaw

To nie jest zwykła torebka.
07.02.2019

Odcinek Seksu w wielkim mieście, w którym Carrie Bradshaw powiedziała o niej: „To nie jest zwykła torba, to Baguette!”, przeszedł już do legendy. Nie mniej niż sama torebka – niewielka, podłużna i noszona pod pachą jak francuska bagietka (stąd nazwa). Zaprojektowana w 1996 roku przez Silvię Venturini, dyrektor artystyczną i projektantkę akcesoriów Fendi, i wypuszczona na rynek rok później.

Najważniejsze lekcje mody, jakich udzieliła nam Carrie Bradshaw.

Krótka historia Baguette – Kultowej torebki Fendi

Początkowo wieszczono, że się nie przyjmie, a jednak to właśnie ona uratowała włoski dom mody przed poważnym kryzysem finansowym – jak podaje Financial Times do dziś sprzedano ich ponad milion egzemplarzy! Być może dlatego, że jedną z pierwszych osób, które zainteresowały się torebką była sama Madonna, która dostrzegła ją w jednym z butików marki w Mediolanie (po prostu weszła, wypatrzyła i zapłaciła za nią kartą). Inna słynna fanka torebki? Elizabeth Taylor, która w swojej kolekcji miała prawie każdy model, który pojawił się w sprzedaży. A warto dodać, że torebka produkowana jest w niezliczonej ilości wersji – z kilku rodzajów materiałów (od skóry krokodyla, poprzez skórę bydlęcą aż po... kaszmir), w kilkunastu kolorach do wyboru i z różnymi rodzajami zdobień (koraliki, ćwieki, kamienie szlachetne czy będące znakiem rozpoznawczym marki futra). Teraz model przeżywa swój wielki renesans. To odpowiedź włoskiego domu mody na lansowaną przez konkurencję Saddle bag – równie oryginalną i także noszoną pod pachą torebkę Diora. 

Baguette od Fendi powraca za sprawą... Carrie Bradshaw – Kampania

Na światło dzienne wyszła właśnie kampania promująca torebka. Krótkie wideo to nawiązanie do słynnego odcinka Seksu w wielkim mieście, nie dziwi więc, że jego gwiazdą została sama Jessica Parker (oczywiście w roli Carrie). Oprócz niej na filmie pojawiają się: niemiecka influencerka Caroline Daur oraz modelki Natasha Lau, Ebonee Davis i Melissa Martinez, które wcielają się w przyjaciółki, marzące o kupnie kultowej „bagietki” (niestety, Carrie sprząta ją im sprzed nosa). Zresztą zobaczcie same. Wy też już o niej marzycie?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie