Najnowsza decyzja Victorii Beckham potwierdza, że w branży mody coś się zmienia
fot. Getty Images

Najnowsza decyzja Victorii Beckham potwierdza, że w branży mody coś się zmienia

Na lepsze.
12.02.2019

Victoria Becham zadeklarowała właśnie, że w swoich kolekcjach nie będzie wykorzystywać już skór zwierząt egzotycznych. I, ku naszej radości, zasadę tę wprowadza w życie od zaraz. Torebek i butów z pytona czy krokodyla nie zobaczymy więc już na najbliższym pokazie projektantki na jesień-zimę 2019/20 roku, który już za kilka dni odbędzie się podczas tygodnia mody w Londynie.

Victoria Beckham w swoich kolekcjach nie będzie wykorzystywać już skór zwierząt egzotycznych

„W żadnej z kolekcji Victorii Beckham na 2019 rok nie pojawią się skóry zwierząt egzotycznych” – przeczytać można w oficjalnym oświadczeniu, jakie upubliczniła marka. Podkreślając, przy okazji, że w całej swojej historii nigdy nie sięgnęła po naturalne futra i zapewniając, że nie zrobi tego nigdy także w przyszłości”. Tym samym dołączyła do innych luksusowych brandów, które także zmieniły politykę działania na bardziej przyjazną zwierzętom. Udowadniając, że branża z roku na rok staje się nie tylko coraz bardziej ekologiczna, ale i etyczna. Wcześniej wykorzystywania naturalnych futer zaprzestały już domy mody, takie jak: Gucci, Burberry, Michael Kors, Versace, Ralph Lauren czy Calvin Klein.

W Chanel rewolucja!

Rezygnacja ze skór egzotycznych przychodzi markom jednak nieco bardziej opornie. Dotychczas swój sprzeciw zgłosiły jedynie Vivienne Westwood, Diane Von Furstenberg oraz Chanel. Victoria Beckham jest kolejną. A my czekamy na więcej. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My minimal take on cow print featured in @guardianweekend and shot by @nadavkander! Shop the skirt, dress, and accessories online and at 36 Dover Street. X Kisses

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie