Oto piękna Ukrainka, która burzy stereotypy na temat modelek
Mariana Voinova; fot. Vlad Alekseenko

Oto piękna Ukrainka, która burzy stereotypy na temat modelek

Poznajcie Marianę Voinovą.
15.03.2019

Kim jest Mariana Voinowa?

Okazuje się, że ambicje związane z karierą w modelingu niekoniecznie muszą stać w sprzeczności z dążeniem do rozwoju intelektualnego, a nawet z założeniem rodziny. Potrzeba tylko trochę sportowego uporu w dążeniu do celu. Poznajcie historię Mariany Voinovej – modelki, kobiety biznesu, podróżniczki i niezwykle inspirującej kobiety.

Modelka

Mariana Voinova już w wieku 16 lat zaczęła stawiać pierwsze kroki w branży modowej. Jako modelka nawiązała wtedy współpracę z międzynarodowymi markami, brała też udział w ukraińskim i lwowskim tygodniu mody. Wystartowała również w kilku konkursach piękności, reprezentując swoje rodzinne miasto.

Wykształcona miłośniczka sztuki

Voinova urodziła się w pięknym zabytkowym Lwowie. Niewykluczone, że to właśnie urok tego miasta zaszczepił w niej miłość do piękna. W 2007 roku Mariana postanowiła na jakiś czas przerwać karierę modelki i pójść na studia – wybrała historię sztuki. Jej zainteresowanie sztuką i designem tylko pogłębiło się. Studia były dla Mariany okresem, w którym rzuciła się na naprawdę głęboką wodę. Już w 2008 roku wyszła za mąż, a trzy lata później przyszedł na świat jej syn, Alexander. I był to tylko początek życiowych wyzwań.

Businesswoman

Do 2014 roku Mariana była prawdziwą kosmopolitką, mieszkając z mężem w różnych miastach Europy. W końcu przeniosła się do Kijowa, gdzie wspólnie rozwinęli rodzinny biznes. Mariana wciąż kocha jednak podróże. Odwiedziła już 30 krajów na całym świecie, przy okazji zostając ekspertką również i w tej dziedzinie.

czapka: Markus Lupfer, body i pasek: Moschino, kurtka: DSQUARED2 /

fot. Vlad Alekseenko

W ciągu ostatnich trzech lat Mariana współpracowała z wieloma czasopismami, m. in. ukraińską edycją Harper’s Bazaar a także z wydawnictwem Dream House – jako producentka filmowa, ekspertka podróżnicza i autorka artykułów. Portale Starlife i L'officiel Baltics w 2017 zaliczyły ją do grona pięciu najpopularniejszych instagramerek. W międzyczasie została ambasadorką luksusowej biżuteryjnej marki Fabergé – tej samej, która od stu lat tworzy słynne carskie jajka. Nie zabrakło jej też na ostatnim paryskim tygodniu mody, podczas którego pojawiła się na wybiegu w pokazie Christophe’a Guillarmé'a na sezon jesień-zima 2019.

Mariana Voinova wzięła ostatnio udział w sportowej sesji zdjęciowej pod tytułem „Blow” (to właśnie te zdjęcia zamieściłyśmy w artykule). Trudno nie odnieść wrażenia, że stylizacje i klimat sesji świetnie oddają sportowego ducha modelki. Silna i pewna siebie kobieta nie traci tu nic ze swojej kobiecości. Bo przecież siła i kobiecość wcale nie stoją ze sobą w sprzeczności, czyż nie?

Więcej zdjęć z sesji znajdziecie w galerii pod artykułem.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie