Polka, obok Millie Bobby Brown i innych wpływowych kobiet , ambasadorką nowej inicjatywy Converse
Kasia Gola w kampanii Converse / fot. materiały prasowe

Polka, obok Millie Bobby Brown i innych wpływowych kobiet , ambasadorką nowej inicjatywy Converse

Kasia Gola walczy ze stereotypami. Oczywiście w trampkach.
19.02.2019

„Dziewczyna do towarzystwa”, „dziewczyna na posyłki”, „dziewczyny to tylko kłopoty” – nie będziemy przytaczać więcej, ale to właśnie takie skojarzenia najczęściej pojawiają się w mowie potocznej oraz w słownikach w związku ze słowem „dziewczyna”. Krzywdzące? Jeszcze jak! Dlatego najwyższa pora to zmienić. Krok w tym kierunku zrobiła właśnie marka Converse, która o stworzenie nowej, przystającej do rzeczywistości definicji kobiecości poprosiła pięć wyjątkowych dziewczyn. Wśród nich znalazła się Polka, Kasia Gola.

Polka, Kasia Gola ambasadorką inicjatywy Converse na rzecz kobiet 

Kasia Gola, odkąd założyła bloga Geek Goes Chic (a może jeszcze wcześniej) aktywnie działa na rzecz   oswojenia ludzi mody (i nie tylko) z najnowszymi technologiami. Między innymi organizując w Warszawie i Krakowie cykliczne spotkania fashionistów i geeków (pod hasłem GGC Fash&Tech Meet Up) oraz warsztaty, podczas których można dowiedzieć jak nowinki IT można wykorzystać w branży (nie tylko w produkcji, ale i promocji czy marketingu). Jakie buty ma na sobie zawsze podczas wykładów? Oczywiście conversy!

Kasia Gola / fot. materiały prasowe Converse

„To część mnie. Conversy pasują do wszystkiego. Obskoczyłam w nich zarówno wesela, jak i Nowy Jork, robiłam w nich Flowbox, Lunę i GeekGoesChic. Odwiedziłam w nich nawet jedno ważne ministerstwo” – śmieje się Kasia. „Zawsze mogę ubrać chucki, powiedzieć, <<mam to gdzieś>> i robić swoje. Robienie rzeczy po swojemu jest chyba kluczowe w tym wszystkim” – dodaje.

Dlaczego conversy mają dziurki z boku? Poznajcie prawdziwy powód.

fot. materiały prasowe Converse

Jak widzicie, trudno wyobrazić sobie lepszą ambasadorkę najnowszej inicjatywy marki. Inicjatywy, która ma na celu walkę ze stereotypami na temat kobiet.

Kolekcja Converse Love the Progress

O pomoc poproszono nie tylko Kasię, ale i inne dziewczyny, których działalność jest najlepszym dowodem na to, że kobiety mają moc: brytyjską aktorkę Millie Bobby Brown, Stephanie Kurlow z Australii, pierwszą baletnicę tańcząca w hidżabie, raperkę Naomi Preziler z Argentyny oraz zawodniczkę sportów walki z Singapuru Qin Yun Quan. Każda z nich napisała (odręcznie!), jak sama rozumie kobiecość, a stworzone w ten sposób hasła nadrukowane zostały na buty – konkretnie na kultowy już model conversów Chuck 70.

Na trampkach przeczytacie więc (odpowiednio): GIRL is disciplined, works hard and achieves (z ang. „Dziewczyna jest zdyscyplinowana, ciężko pracuje i osiąga swoje cele” – tak właśnie sądzi Kasia), GIRL is powerful („dziewczyna jest mocna”), GIRL is influential and a risk taker („dziewczyna jest wpływowa i nie boi się podejmować ryzyka”), GIRL is to be human („dziewczyna jest stworzona, by być człowiekiem”) i GIRL is a warrior („dziewczyna jest wojownikiem”). Tak wyglądały początki kolekcji Love The Progress uszytej z wysokogatunkowej skóry (w intensywnych kolorach), której kampania startuje właśnie dziś, i którą mamy przyjemność zaprezentować wam jako pierwsi.

fot. materiały prasowe Converse

„Podoba mi się jej idea” – podkreśla w rozmowie z BAZAAR Kasia Gola. „Dziewczyny są tym, kim chcą być i same powinny się definiować. Zresztą chłopaki też. Przyklejamy sobie i innym zbyt dużo etykiet, przez co ograniczamy się i krzywdzimy. Tak samo stereotypowo patrzymy na modę… czy na nowe technologie.... Ta kampania jest emfazą wszystkiego, co reprezentuje Converse i co staram się reprezentować ja. Dlatego, kiedy marka zadzwoniła do mnie z propozycją wzięcia udziału w kampanii, bez wahania odpowiedziałam <<idealnie pasuję, bo jestem wyznawcą Converse'a>>”. Wierzycie? My tak. I... ruszamy do sklepów Converse po nowe trampki. 

Conversy z kolekcji Love The Progress / fot. materiały prasowe Converse

Zdjęć z kampanii (ze wszystkim ambasadorkami) szukajcie w naszej galerii. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie