Najmodniejsza torebka nadchodzącego sezonu... mieści się na dłoni
Jacquemus, jesień-zima 2019/20 / fot. ImaxTree / agencja Free

Najmodniejsza torebka nadchodzącego sezonu... mieści się na dłoni

To projekt jednego z najbardziej twórczych ostatnio francuskich projektantów.
28.02.2019

Mikrotorebki – najmodniejsze torebki na jesień-zimę 2019/20

Wiosną ubiegłego roku na wybiegach lansowały je domy mody, takie jak Fendi, Gucci czy Chloé. Ale to za sprawą fracuskiego projektanta Jacquemusa zdobyły prawdziwy rozgłos. Mikrotorebki, bo właśnie o nich mowa, a konkretnie model Le Sac Chiquito (nazwa jest połączeniem francuskiego słowa le sac – oznaczającego torbę,  i hiszpańskiego chiquito, czyli mały) z kolekcji projektanta, w mgnieniu oka stał się światowym bestsellerem. Mimo, że można do niego schować jedynie komórkę i szminkę. Simon Porte Jacquemus najprawdopodobniej doszedł jednak do wniosku, że i tak wykazał się wówczas nadmiernym rozmachem, bo z myślą o kolejnym sezonie zaprojektował jeszcze mniejszy model. Nie dziwi więc, że o torebce z jego najnowszej kolekcji mówią dziś wszyscy. A my wróżymy kolejny sukces sprzedażowy. 

Mini Le Chiquito, czyli najmniejsza torebka świata

Torebka swoją premierę miała na pokazie projektanta na jesień-zimę 2019/20 roku podczas paryskiego tygodnia mody (show miało miejsce 25 lutego wieczorem, oficjalnie inaugurując wydarzenie). A oprócz zachwytu wzbudza rozbawienie. Fashioniści śmieją się bowiem, że to idealna torebka na ich wynagrodzenie – zdając sobie sprawę, że pomieści jedynie drobne monety (i to mało). Model Mini Le Chiquito kształtem przypomina swój pierwowzór, ma jednak jedynie 8 cm wysokości i 10 centymetrów długości. Wzbudza jednak pożądanie odwrotnie proporcjonalne do swojej wielkości. Do jego fanek już należą Rihanna oraz Kim Kardashian.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BAG FOR A RING ? OR ? “LA COLLECTIONNEUSE” WINTER 2019/2020

A post shared by JACQUEMUS (@jacquemus) on

By zrozumieć jej skalę, najlepiej zobaczyć zdjęcie, jakie sam Jacquemus opublikował na swoim Instagramie, przedstawiające... torebkę z łatwością mieszczącą się na jego dłoni. No coż, może nie jest praktyczna, ale robi wrażenie!

Wszystko, co trzeba wiedzieć o Jacquemusie, ostatnim objawieniu wśród francuskich projektantów.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

« LA COLLECTIONNEUSE » JACQUEMUS WINTER 2019/20 SHOW INVITATION SEE YOU TOMOROW ( WITH MORE MINI CHIQUITO...) LOVE

A post shared by JACQUEMUS (@jacquemus) on

Jacquemus, jesień-zima 2019/20 / fot. ImaxTree / agencja Free

Więcej zdjęć z pokazu Jacquemusa na jesień-zimę 2019/20 znajdziecie w naszej galerii (poniżej).

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie