Calvin Klein już nigdy nie pokaże kolekcji na wybiegu!
fot. ImaxTree / agencja Free

Calvin Klein już nigdy nie pokaże kolekcji na wybiegu!

Zaskakująca decyzja domu mody.
08.03.2019

To właśnie na wybiegu Calvina Kleina w roli modelki zadebiutowała Kaia Gerber, a w latach 90., kiedy marka po raz pierwszy zaczęła organizować pokazy, były one trampoliną do sukcesu dla młodziutkiej wówczas Kate Moss. To już zamknięty rozdział i wygląda na to, że kolejnych nie będzie. Marka ogłosiła bowiem, że rezygnuje ze swojej linii pokazowej – Calvin Klein Collection, którą ostatni dyrektor artystyczny marki, Raf Simons, w 2017 roku przemianował na CalvinKlein205W39NYC

Calvin Klein, wiosna-lato 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free

Calvin Klein rezygnuje ze swojej linii pokazowej!

Ponieważ jednak w grudniu ubiegłego roku amerykański dom mody postanowił rozstać się z Simonsem, uznając, że jego wizja wykracza poza potrzeby stałych klientów, zainteresowanych przede wszystkim jeansami, bielizną i zapachami marki, zrezygnował także ze stworzonej przez niego linii. I nie zamierza wracać niej, nawet w pierwotnej wersji. 

Raf Simons / fot. ImaxTree / agencja Free

W konsekwencji zwolniono 100 pracowników marki, którzy zaangażowani byli w prace nad kolekcją (dokładnie – 50-ciu w siedzibie firmy Nowym Jorku i 50-ciu w Mediolanie). Zadecydowano także o zamknięciu biura we Włoszech. Wcześniej, bo w styczniu tego roku zamknięto także flagowy butik marki przy nowojorskiej 654 Madison Avenue.

Czy to już koniec pewnej epoki? Wiele na to wskazuje. Calvin Klein wciąż poszukuje jednak nowego dyrektora artystycznego, który zaproponować mświeży pomysł na markę. Czas pokaże więc, co będzie dalej. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie