Właśnie powstała lalka Barbie inspirowana słynną modelką
fot. Getty Images

Właśnie powstała lalka Barbie inspirowana słynną modelką

Po Gigi Hadid przyszedł czas na nią!
08.03.2019

Pamiętacie lalkę stworzoną na podobieństwo Gigi Hadid z okazji jej pierwszej kolekcji zaprojektowanej wspólnie z Tommym Hilfigerem? Teraz własnej Barbie doczekała się inna, nie mniej sławna modelka – Adwoa Aboah. W ten sposób, firma Mattel, producent ikonicznej lalki, świętuje tegoroczny Dzień Kobiet.

Adwoa Aboah doczekała się własnej lalki Barbie

Firma Mattel, tworząc lalkę łudząco przypominającą Adwoę, postanowiła uhonorować top modelkę za jej działania na rzecz kobiet. W końcu Aboah jest nie tylko gwiazdą wybiegu, ale i aktywistką. To właśnie ona powołała do życia Gurls Talk – internetową platformę, za pośrednictwem której dziewczyny z całego świata mogą dyskutować na temat codziennych problemów, związków międzyludzkich oraz zdrowia psychicznego, a także wymieniać się doświadczeniami i nawzajem wspierać.

Poznajcie nieustraszoną psycholog, która razem z Gurls Talk walczy o prawa kobiet.

Lalka ubrana jest w cekinową minisukienkę marki Halpern, różowy turban Stephena Jonesa oraz buty na platformie Christiana Louboutina (oczywiście w mininaturowym wydaniu), czyli dokładnie tak jak Adwoa Aboah podczas gali Fashion Awards w 2017 roku, kiedy odbierała nagrodę w kategorii najlepsza modelka roku.

fot. materiały prasowe

fot. Getty Images

„Cieszę się, że dziś jest tyle Barbie do wyboru, ale zobaczyć lalkę, która ma tak samo jak ja piegowatą skórę, idenyczną karnację, ogoloną głowę, a nawet tatuaże, wiele dla mnie znaczy” – powiedziała modelka, nie kryjąc radości. Nie dziwi więc, że na instagramowym profilu opublikowała swoje zdjęcie z lalką (tym razem w bardziej codziennym stroju, bo w białym T-shircie oraz spódniczce w cętki), pisząc pod spodem: „Mam nadzieję, że każda mała dziewczynka, która to widzi, dostrzegnie, że jej najskrytsze marzenia mogą się spełnić, jeśli będzie wystarczajaco zdeterminowana”. „Słyszę was, widzę was, ta lalka jest dla was” – dodała. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My very own Barbie! It’s mad!! Seeing my own doll that has my skin colour, shaved head, freckles and my tattoo’s is beyond mad. I spent the majority of my childhood wishing for blonde hair, pining over Barbies light skin and blue eyes. All those years ago and I didn’t feel like I was represented anywhere. But today with my big toothy grin I feel so very proud to have been awarded this Shero doll for all the hard work I have put into myself and @gurlstalk All I hope is that some little girl out there sees this and realises that her wildest dreams are possible if she puts her mind to it. I hear you and see you, this doll is for you. #MoreRoleModels #Shero #Barbie60 @BarbieStyle

Post udostępniony przez Adwoa Aboah (@adwoaaboah)

W ten sposób modelka po raz kolejny już zachęca dziewczyny, by brały los w swoje ręce. I inspiruje je, by nie bały się zmieniać świata, choćby tylko robiąc drobne gesty. To właśnie misja programu Shero, którego top modelka jest ambasadorką. I którego celem jest zmiana świadomości dziewcząt, by już nigdy nie musiały zastanawiać się, czy są wystarczająco mądre czy odważne, a tym samym nie traciły pewności siebie. Kupujecie?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie