Zara wprowadza do sprzedaży kolekcję dla miłośników sztuki
Kolekcja Zary z okazji urodzin Muzeum Prado / fot. materiały prasowe

Zara wprowadza do sprzedaży kolekcję dla miłośników sztuki

Kupicie ją od dziś.
15.03.2019

Trzy gracje Rubensa, Portret Karola V z psem Tycjana czy Mona Lisa Leonarda da Vinci – to tylko niektóre dzieła sztuki, które zainspirowały hiszpańską sieciówkę do stworzenia specjalnej kolekcji. Kolekcji, która powstała z okazji dwusetnych urodzin mieszczącego się w Madrycie Muzeum Narodowego Prado, jednego z największych muzeów na świecie. Założone w 1819 roku przez króla Ferdynanda VII na prośbę jego drugiej żony, Marii Izabeli Braganza (wówczas pod nazwą Real Museo de Pintura y Escultura, czyli Królewskie Muzeum Malarstwa i Rzeźby) gromadzi najwybitniejsze dzieła w historii ludzkości (oprócz wspomnianych powyżej zobaczycie tu także prace Velázqueza, Francisco Goi, El Greco, Rafaela Santi czy Hieronima Boscha). I jest obowiązkowym punktem w kalendarzu, zwiedzających stolicę Hiszpanii turystów. Nie dziwi więc, że Zara postanowiła włączyć się w obchody okrągłego jubileuszu.

Już jest kampania Zary na wiosnę-lato 2019!

fot. materiały prasowe Zara

Kolekcja Zary stworzona z okazji dwusetnej rocznicy Muzeum Narodowego Prado

W efekcie powstała kolekcja Becoming a work of art, która, choć przeznaczona dla mężczyzn, ucieszy wszystkich miłośników sztuki. Wchodzące w jej skład elementy garderoby tak naprawdę mają bowiem charakter uniseks. Znajdziecie w niej bowiem trzy obszerne bluzy z kapturem oraz cztery wzory T-shirtów.

fot. materiały prasowe Zara

Wszystkie ozdobione nadrukami, będącymi mniej lub bardziej odległą wariacją na temat obrazów. Zresztą zobaczcie sami, zaglądając do naszej galerii. Kolekcję kupicie od dziś (15 marca) we wszystkich sklepach stacjonarnych marki oraz online. 

Branża mody żartuje, że Zara kopiuje Bazaar.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie