Wiemy, kto stanie na czele marki Karla Lagerfelda
fot. Getty Images

Wiemy, kto stanie na czele marki Karla Lagerfelda

Z mistrzem miała okazję pracować wielokrotnie.
01.04.2019

Na informację, kto po śmierci Karla Lagerfelda, zastąpi go na stanowisku dyrektora artystycznego Chanel, nie musieliśmy czekać zbyt długo. Francuski dom mody jeszcze tego samego dnia ogłosił, że stery w marce obejmie prawa ręka mistrza, Virginie Viard. Pozostało pytanie, jakie będą losy marki Karl Lagerfeld – autorskiego brandu kreatora. Teraz wszystko stało się jasne.

Carine Roitfeld doradcą do spraw stylu w marce Karla Lagerfelda

Wiemy już, że na sukces marki pracować ma teraz legendarna francuska stylistka, globalna dyrektor mody BAZAAR, Carine Roitfeld. Która w marce obejmie stanowisko doradcy do spraw stylu. Jej umowa obejmuje trzy kolejne sezony. 

Podobnie jak w przypadku Chanel, decyzja wydaje się być naturalna. Roitfeld była nie tylko przyjaciółką kreatora, ale i wielokrotnie miała okazję z nim współpracować – między innymi przy okazji jego kolekcji dla H&M z 2004 roku. Ale nie tylko. W ostatnich miesiącach Francuzka zaangażowana była także w najnowsze projekty brandu. Dla Karla Lagerfelda stworzyła przede wszystkim linię The Edit By Carine Roitfeld, która swoją premierę będzie miała we wrześniu tego roku.

fot. Getty Images

„Czuję się wyróżniona i wdzięczna za możliwość pracy z Karlem przez te wszystkie lata” – wyznała w jednym z ostatnich wywiadów. „On zawsze będzie legendą, znacząco wpływając na modę, fotografię, showbiznes. Jestem zaszczycona, że mam okazję kontynuować jego dzieło, zostając doradcą do spraw stylu w jego własnej marce” – dodała. 

Roitfeld będzie blisko współpracować z Hun Kimem, szefem projektowania marki (zatrudnionym przez samego Karla Lagerfelda). Razem planują sprawić, by jego charakterystyczna estetyka pozostała żywa. Pierwszej kolekcji według ich pomysłu można spodziewać się wiosną 2020 roku. 

Analizujemy styl Carine Roitfeld, najsłynniejszej francuskiej stylistki i redaktorki. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie