Słynna włoska marka udowadnia, że branża mody przechodzi rewolucję
fot. Getty Images

Słynna włoska marka udowadnia, że branża mody przechodzi rewolucję

Co ma z tym wspólnego żona Colina Firtha?
01.04.2019

Kolejna luksusowa marka odzieżowa robi krok w kierunku ekologii, udowadniając, że branża mody poważnie zmienia się na naszych oczach (w końcu od tego zależą losy naszej planety). Po brytyjskiej Burberry, która do 2025 roku postanowiła całkowicie zrezygnować z plastiku (a tym samym z toreb wielokrotnego użytku, pokrowców, a także laminowania opakowań) przyszedł czas na włoską projektantkę Albertę Ferretti. Która postanowiła podjąć współpracę ze swoją wieloletnią przyjaciółką Livią Firth – żoną Colina Firtha (pamiętacie Marca Darcy'ego z Dzienników Bridget Jones?) i aktywistką na rzecz środowiska. A właściwie założoną przez nią firmą Eco-Age, konsultanta do spraw ekologii.

Od lewej: Alberta Ferretti i Livia Firth / fot. Getty Images

W efekcie powstała kapsułowa kolekcja Love Me, która pojawi się w sprzedaży w trakcie obchodów Tygodnia Ziemi (15-22 kwietnia). Linia nie tylko jest inspirowana naturą, ale przede wszystkim uszyta z ekologicznych tkanin, takich jak bawełna organiczna czy kaszmir z recyklingu. Nawet metki powstały z materiałów z odzysku!

Love Me, ekologiczna kolekcja Alberty Ferretti stworzona we współpracy z Eco-Age

W ekologicznej kolekcji Alberty Ferretti znajdziecie między innymi swetry z wyhaftowanym napisem It's a wonderful world, jak i T-shirty z proekologiczymi nadrukami. Oprócz nich pojawią się także minispódniczki. Wszystkie przyjmują proste fasony i utrzymane są w stonowanych odcieniach (czernie i szarości), dzięki czemu możecie być pewne, że nigdy nie wyjdą z mody. A więc nie wyrzucicie ich wraz z nadejściem nowego sezonu – z założenia miały być ponadczasowe. 

fot. materiały prasowe Alberty Ferretti

„Zawsze kochałam naturę i byłam blisko niej, celebrując życie i miłość do świata” – podczas oficjalnej premiery kolekcji wyznała Alberta Ferretti. „ Świata, który teraz jest w poważnych tarapatach i potrzebuje naszej pomocy” – dodała. „Przecierając szlaki w kierunku ekologii, chcę być dobrym przykładem dla innych, promując lepszy i czystszy świat dla przyszłych pokoleń”. 

I nie są to tylko puste słowa (ani chwyt marketingowy). Kolekcja Love Me jest już drugą w dorobku projektantki stworzoną w duchu mody zrównoważonej. Pierwszą zaprojektowała już w 2011 roku, do współpracy zapraszając Emmę Watson. Najnowsze projekty w sprzedaży będą od kwietnia do września. Ceny zaczynają się od 279 dolarów.

Jak w 2019 roku być bardziej eko?

fot. materiały prasowe Alberty Ferretti

PS. Jeśli interesuje Was moda zrównoważona, a jeszcze nie macie kwietniowego BAZAAR, biegnijcie do kiosków. Ekologiczne wydanie naszego magazynu kupicie już tylko dziś.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie