Popularna sieciówka wypuszcza na rynek pierwszą kolekcję wegańskiego obuwia
Wegańskie buty Topshop / fot. materiały prasowe

Popularna sieciówka wypuszcza na rynek pierwszą kolekcję wegańskiego obuwia

Klasyka w całkiem nowym wydaniu!
10.04.2019

To oficjalne! Na naszych oczach moda przechodzi prawdziwą rewolucję – i staje się coraz bardziej zrównoważona. Tylko w tym miesiącu informowaliśmy was o trzech ekologicznych kolekcjach, które zadebiutowały na rynku: linii odzieżowej Kate Hudson, kapsułowej ekokolekcji Alberty Ferretti oraz przyjaznej środowisku linii Mohito Cares, którą marka, należąca do koncernu LPP wprowadziła jako pierwsza w Polsce. Niedawno swoją premierę miały także ubrania H&M uszyte z... przetworzonych cytrusów i ananasów. Dziś kolejna sieciówka zrobiła krok w stronę mody zrównoważonej. Mowa o brytyjskiej marce Topshop, która właśnie wprowadziła do sprzedaży swoją pierwszą kolekcję wegańskiego obuwia. 

Topshop wprowadza na rynek pierwszą kolekcję wegańskiego obuwia

W jej skład wchodzi 6 modeli butów stworzonych z myślą o tegorocznych wakacjach – 4 pary eleganckich sandałów na niewysokim obcasie oraz 4 pary muli na klocku. Wszystkie wyróżnia ponadczasowy minimalistyczny design, klasyczna kolorystyka (czerń, brąz i odcienie kości słoniowej) oraz materiały, które choć wyglądem przypominają naturalne skóry (między innymi skórę węża) są całkowicie przyjazne zwierzętom (nie zawierają bowiem żadnych elementów pochodzenia zwierzęcego). Potrzebujecie dowodów? Najnowsza kolekcja Topshopu została zatwierdzona przez organizację PETA!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Discover our new range of vegan shoes, made from @peta approved materials that are completely free from animal products. Shop via the in bio.

A post shared by Topshop (@topshop) on

„Jesteśmy bardzo podekscytowani z powodu naszej pierwszej wegańskiej kolekcji akcesoriów” – powiedziała Maddy Evans, dyrektor do spraw mody marki Topshop. „Na razie skupiliśmy się na obuwiu, wprowadzając do sprzedaży 6 modeli, które, jak nasze linie premium, powstały w Hiszpanii. Nie możemy się doczekać, jak kolekcję przyjmą klienci. To będzie dla nas znak, czy na etyczne produkty jest zapotrzebowanie na rynku.” – dodała. No coż, wiecie, co robić...

Popularna sieciówka wprowadza do sprzedaży jeansy redaktorek mody.

Wegańskie buty Topshop / fot. materiały prasowe

Wegańskie buty Topshop / fot. materiały prasowe

Wegańskie buty Topshop / fot. materiały prasowe

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie