W hołdzie dla Karla Lagerfelda odbędzie się specjalny pokaz mody
Silvia Venturini i Karl Lagerfeld w finale jubileuszowego pokazu Fendi, lipiec 2016 r. / fot. Getty Images

W hołdzie dla Karla Lagerfelda odbędzie się specjalny pokaz mody

Zorganizuje go słynny dom mody.
22.04.2019

W hołdzie dla swojego dyrektora artystycznego, Karla Lagerfelda, dom mody Fendi zorganizuje specjalny pokaz mody.  Dokładna data ani miejsce nie są jeszcze znane, wiadomo jednak, że show odbędzie się w Rzymie i zobaczymy na nim najpiękniejsze kreacje, jakie mistrz stworzył dla włoskiej marki. A związany był z nią przez 54 lata!

10 ekscentrycznych zwyczajów Karla Lagerfelda.

Fendi zorganizuje pokaz mody w hołdzie dla Karla Lagerfelda

„To była najprawdopodobniej najdłuższa współpraca między projektantem i domem mody, Karl Lagerfeld pozostawił więc w Fendi ogromne dziedzictwo” – powiedział Bernard Anault, prezes LVMH, koncernu, do którego należy włoski brand. Nie kryjąc swojego żalu, z powodu pustki, którą w Fendi pozostawił po sobie legendarny projektant. 

Karl Lagerfeld z siostrami Fendi / fot. Getty Images

Pokaz, który odbędzie się w Rzymie, czyli tam, gdzie marka zorganizowała show także z okazji swoich 90. urodzin, będzie już drugim, podczas którego zostanie oddany hołd Karlowi Lagerfeldowi. Pierwszy,  odbył się kilka dni po śmierci mistrza i był to pokaz kolekcji Fendi na jesień-zimę 2019/20, ostatniej, jaką dla włoskiego domu mody stworzył projektant. W finale można było wówczas obejrzeć film, w którym mistrz wspomina swój pierwszy dzień w domu mody. Jakie niespodzianki czekają nas tym razem? Czas pokaże. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie