Zapomnijcie o koszyczkach, tego lata będziemy nosić całkiem inne torebki
fot. ImaxTree / agencja Free

Zapomnijcie o koszyczkach, tego lata będziemy nosić całkiem inne torebki

To pomysł domu mody Oscar de la Renta.
12.05.2019

Choć ubiegłe lato należało do koszyczków z trawy morskiej, rafii albo wikliny, w tym roku zamienimy je na nieco bardziej ekstrawagancki dodatek. I nie mamy na myśli ani torebki Moreau przypominającej wiaderko w siatce (kultowego już projektu marki Staud) ani słynnej już torebki z koralików wylansowanej przez Shrimps. W tym sezonie doczekały się bowiem (równie ekscentrycznej) konkurencji. To zasługa Laury Kim i Fernando Garcii, głównych projektantów domu mody Oscar de la Renta, którzy, pod wpływem inspiracji podróżami do Indii i Maroka, na wiosnę-lato 2019 lansują torebkę przypominającą... klatkę dla ptaków.

Irina Shayk pokazała zawartość swojej torebki.

Birdcage bag – Torebka Oscar de la Renta, która wygląda jak klatka dla ptaków

Model Birdcage  zadebiutował na wybiegu podczas pokazu kolekcji na wiosnę-lato 2019 (w ręku niosła go między innymi Gigi Hadid).

Gigi Hadid z Birdcage bagOscar de la Renta, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Oscar de la Renta ss19Oscar de la Renta, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Torebka kosztuje nieco ponad 5 tysięcy złotych i dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: biała, czarna lub brązowa. Kupicie ją między innymi na stronie internetowej domu mody.

Birdcage bag Oscar de la Rentafot. materiały prasowe

Projektanci Oscar de la Renta udowadniają, że torebka pasuje zarówno do zwiewnych sukienek w kwiaty, jak i bardziej minimalistycznych ubrań – na przykład szerokich spodni i prostej tuniki o kopertowym dekolcie. Równie dobrze sprawdzą się jednak w zestawie z klasycznymi jeansami i zwykłym T-shirtem albo jako uzupełnienie stylizacji w paryskim stylu. Cóż, pasują do wszystkich tych stylizacji, do których wcześniej nosiłyśmy właśnie wiklinowe koszyczki.

Jak nosić koszyczki jesienią? Pomysły na stylizacje.

Jedyna wada? Nie są aż tak praktyczne. Nie wiadomo do końca, co można w nich trzymać (by zawartości nie wypadła przez „dziury” wszechobecne w torebkach). Laura Kim i Fernando Garcia proponują, by ukryć w nich inne, mniejsze, ale równie finezyjne torebki, na przykład w kształcie... ptaka. I je także zaprezentowali na wybiegu. Fajnie?

birdcage bag Oscar de la rentaOscar de la Renta, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Oscar de la Renta, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie