Pierwsze wspólne projekty Rihanny i LVMH wyszły na światło dzienne
Fenty / fot. materiały prasowe

Pierwsze wspólne projekty Rihanny i LVMH wyszły na światło dzienne

Na kilka dni przed paryskim debiutem na wybiegu.
21.05.2019

Kiedy w styczniu tego roku informowałyśmy, że Rihanna planuje założyć własny dom mody,

nie sądziłyśmy, że wszystko potoczy się jak szybko. Z drugiej strony – nietrudno się dziwić. Barbadosce w przedsięwzięciu pomaga koncern LVMH, właściciel luksusowych marek, takich jak Louis Vuitton, Celine czy Dior. Pierwszą kolekcję na wybiegu będzie można zobaczyć już jutro (oczywiście w Paryżu), jednak już teraz na światło dzienne wyszło pierwsze wideo, promujące kolekcję. 

Pierwsze projekty Fenty – domu mody Rihanny i LVMH

Co w niej znajdziecie? Wszystko to, co nosicie na co dzień, tyle że w najbardziej ekskluzywnym wydaniu. Jeansowe kurtki oversize, denimowe spodnie (szerokie), sukienki i szorty, a także koszulowe sukienki, topy, spodnie i spódnice w śnieżnobiałym kolorze. Które, zgodnie z pomysłem Rihanny, mają tworzyć monochromatyczny total look. To właśnie takie streetowe ubrania widzimy na krótkim filmie promujących linię, obok damskich garniturów o zaburzonych proporcjach. Zresztą zobaczcie sami. I zwróćcie uwagę na uzupełniające kolekcję dodatki – sandały z pasków, sztuczną biżuterię w rozmiarze XXL oraz okulary przeciwsłoneczne w sportowym stylu.

Pojawienie się na runku domu mody Fenty to historyczne wydarzenie. Dlaczego? Po pierwsze, od czasu powołania do życia marki Christian Lacroix w 1987 roku, koncern LVMH nie stworzył żadnego domu mody od podstaw. Po drugie, nie zdarzyło się jeszcze, by na jego czele stanęła czarnoskóra kobieta. Rihanna przetrze więc szlaki. Z jakim skutkiem? Dowiemy się już niebawem. W oczekiwaniu na pokaz marki obejrzyjcie wideo, jakie Barbadoska nagrała dla New York Times Style Magazine. Sama pozując do niego w ubraniach własnego projektu. Kolekcja do sprzedaży trafi 29 maja, to właśnie wówczas pojawi się w sklepie online na stronie Fenty.com.

Rihanna ma sobowtórkę, która robi karierę w branży mody.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie