Strój dotychczas zarezerwowany na plażę, teraz nosimy w nowym, miejskim wydaniu
Oscar de la Renta, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Strój dotychczas zarezerwowany na plażę, teraz nosimy w nowym, miejskim wydaniu

Jak nosić sarong tego lata?
13.06.2019

Pierwotnie noszony przez kobiety w Malezji i Tajlandii, przez Europejki i Amerykanki zaadaptowany został jako strój plażowy. I cieszy się niemałą popularnością – potrafi ukryć zbyt mocno zaokrąglone kształty i wszelkie mankamenty sylwetki, sprawdza się także, gdy w przerwie od opalania chcemy skoczyć na obiad do restauracji (wystarczy zarzucić go na kostium kąpielowy i odpowiedni look gotowy!). Sarong, bo o nim mowa, tego lata warto zapakować do walizki nie tylko ze względu na jego walory praktyczne, ale i dlatego, że jest bardzo modny. Jeśli macie wątpliwości, zapytajcie projektantów marek takich jak: Oscar de la Renta, Paco Rabbane, Balenciaga czy Dries Van Noten, którzy uczynili z niego gwiazdę swoich kolekcji na wiosnę-lato 2019 i z dumą prezentowali na wybiegach. 

7 wakacyjnych trendów lansowanych przez Chanel.

Sarong Paco Rabbane, wiosna-lato 2019Paco Rabbane, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Sarong – co to takiego i jak go nosić?

Sarong to nic innego jak duża kolorowa chusta, którą zawiązujemy w talii na wzór spódnicy (czyli innymi słowy – pareo). W tym roku już nie tylko do kostiumu. Zgodnie z wizją projektantów latem 2019 roku sarong nosimy do T-shirtu, białych bluzek (najlepiej drapowanych i oversize), a nawet... do marynarek (to pomysł Driesa Van Notena). W tym wydaniu z powodzeniem założyć je można nawet do pracy! Podobnie, jeśli chustę zawiążemy na długiej koszuli w męskim stylu i dobierzemy do niej szykowne mule albo naked sandals. Kupując, a później zakładając sarong, warto zwrócić uwagę, z jakiej tkaniny jest uszyty – lniane i bawełniane świetnie sprawdzą się w ciągu dnia, wieczorem (w tym na większe wyjście) lepiej postawić na pareo z jedwabiu albo satyny. 

Sarong, Oscar de la Renta, ss 2019Oscar de la Renta, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Sarong, Dries Van Noten

Dries Van Noten, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Ciekawostka? To nie pierwszy już raz, kiedy sarong wkracza na ulice miast. Pomysł pojawił się już w latach 90., kiedy na odważną stylizację zdecydował się... David Beckham. To dowód na to, że sarong można nosić niezależnie od płci.

Modne kostiumy kąpielowe na lato 2019.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie