Jane Birkin sprzedaje swoje torebki!
Jane Birkin / fot. Getty Images

Jane Birkin sprzedaje swoje torebki!

Oczywiście od Hermèsa.
03.07.2019

Jeśli zawsze marzyłyście o torebce od Hermèsa, teraz zapragniecie jej jeszcze bardziej. Swoje prywatne modele sprzedaje bowiem sama Jane Birkin – francuska ikona stylu i słynna miłośniczka toreb marki, której swą nazwę (a nawet pojawienie się na rynku) zawdzięcza najbardziej kultowy (i najdroższy) model słynnego domu mody – Birkin bag

10 rzeczy, które warto wiedzieć o kultowej torbie Birkin.

Jane Birkin wyprzedaje swoje torebki od Hermèsa!

Tym razem nie chodzi jednak o niego, lecz o dwie inne torby marki – Haut à Courroies (cztery razy większą niż klasyczna Birkin) oraz American Garment Bag, z którymi Jane Birkin i jej ówczesny partner Serge Gainsbourg nie rozstawali się w latach 70., podróżując między Londynem a Paryżem w każde Boże Narodzenie (i nie tylko).

Jane Birkin i Serge Gainsbourgfot. Getty Images

Oba modele pójdą pod młotek 19 lipca podczas odbywającej się w Monako aukcji Hermès Summer Collection organizowanej przez dom aukcyjny Artcurial.

Haut à Courroies / fot. materiały prasowe

American Garment Bag / fot. materiały prasowe

A wszystko to w słusznym celu. Dochód z aukcji przeznaczony ma być bowiem na cele charytatywne – a konkretnie ma zasilić konto fundacji Doctors of the World, która zapewnia opiekę lekarską potrzebującym jej osobom z całego świata. Jakiego zastrzyku gotówki może spodziewać się organizacja? Kilku tysięcy euro. Cenę każdej z torebek szacuje się bowiem na 1,5 tysiąca do 4 tysięcy euro. 

5 najbardziej ikonicznych torebek uwielbianych przez Francuzki.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie