Najważniejsi przedstawiciele branży mody wezmą na warsztat ulubiony element ubioru Karla Lagerfelda
fot. Getty Images

Najważniejsi przedstawiciele branży mody wezmą na warsztat ulubiony element ubioru Karla Lagerfelda

Na pomysł wpadła Carine Roitfeld, by oddać hołd mistrzowi.
12.07.2019

Najnowszy projekt domu mody Karla Lagerfelda w hołdzie mistrzowi

Po śmierci Karla Lagerfelda, w lutym 2019 roku, założony przez niego dom mody stracił swojego spiritus movens. Ale (jak to bywa w branży) tylko na chwilę. Za sterami stanęła przyjaciółka mistrza i jedna z najsłynniejszych osobowości świata mody, Carine Roitfeld (jej umowa obejmuje trzy kolejne sezony). Jeden z pierwszych pomysłów? Projekt w hołdzie dla Karla Lagerfelda. W który zaangażowani zostaną najważniejsi przedstawiciele branży mody, m.in. Kate Moss, Cara Delevingne czy Tommy Hilfiger.

Carine Roitfeld i Karl Lagerfeldfot. Getty Images

Branża mody weźmie na warsztat ulubiony element garderoby Karla Lagerfelda

Główna inspiracja inicjatywy? Słowa samego Karla Lagerfelda: „Gdyby zapytać mnie, co chciałbym wymyślić dla świata mody, odpowiedziałbym – białą koszulę. Dla mnie biała koszula jest podstawą wszystkiego. Wszystko inne przychodzi póżniej”. I nie były to puste słowa – biała idealnie dopasowana do sylwetki koszula to jeden z elementów jego tradycyjnego „mundurka”. Mistrz nosił ją właściwie codziennie. Roitfeld poprosiła więc najsłynniejszych przedstawicieli branży mody – nie tylko swoich najbliższych przyjaciół, ale przede wszystkim osoby bliskie Lagerfeldowi – by na warsztat wzięły ulubiony element garderoby projektanta i stworzyły swoją wariację na jego temat. Oprócz Cary Delevingne, Kate Moss i Tommy'ego Hilfigera białą koszulę mają zaprojektować także: Lewis Hamilton, Alessandro Michele, Diane Kruger czy Amber Valletta (a to tylko wybrane z nazwisk).

biała koszula projektu Karla Lagerfeldafot. materiały prasowe

Siedem najpiękniejszych (siedem to szczęśliwa liczba projektanta) ma następnie zostać wyprodukowane w 77 egzemplarzach i... zostać wystawione na sprzedaż w cenie 777 euro za sztukę. Dochód ze sprzedaży w całości ma być przeznaczony na cele charytatywne (a konkretnie francuski program Sauver la Vie). W ramach paryskiego tygodnia mody, który odbędzie się we wrześniu, zaplanowano także wystawę wszystkich projektów koszul. I nie mamy wątpliwości, że będzie to wydarzenie, które przyciągnie tłumy.

10 ekscentrycznych zwyczajów Karla Lagerfelda.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie