Yeezy Season 3 – pokaz kolekcji Kanye Westa
Yeezy Season 3 – pokaz kolekcji Kanye Westa / fot. Getty Images

Moda

Yeezy Season 3 – pokaz kolekcji Kanye Westa

Wszystko, co powinniście wiedzieć o tym wydarzeniu.
17.02.2016

Kanye West po raz kolejny namieszał. Przynajmniej jeżeli chodzi o nowojorski tydzień mody. Ogłaszając datę pokazu, pokrzyżował bowiem plany innym projektantom, którzy kolejny sezon z rzędu musieli poprzekładać swoje prezentacje. Pokazanie szerszemu gronu swoich pomysłów stworzonych we współpracy z marką Adidas muzyk połączył z odsłuchem swojej najnowszej, siódmej już płyty. Dzięki temu uwaga całego (nie tylko modowego) świata skupiła się tego dnia na Madison Square Garden.

 

Do tej popularnej, nowojorskiej sali widowiskowej, gdzie odbywają się największe koncerty oraz mecze, West zaprosił nie tylko ludzi związanych z branżą fashion, swoją znaną rodzinę, ale także fanów. By zobaczyć cały ten spektakl, wystarczyło bowiem kupić bilet. Ci zaś, którym to się nie udało, mogli obejrzeć relację na żywo na serwisie Tidal, gdzie równocześnie miała premierę długo oczekiwana płyta The Life of Pablo.

 

W czasie, gdy Kanye świetnie bawił się na stanowisku DJ-skim, na wybiegu nie działo się w zasadzie nic. Po podniesieniu ogromnej płachty skrywającej scenę oczom publiczności ukazali się modele i modelki w liczbie, jakiej nie można zobaczyć na żadnym innym pokazie. Wszyscy jednak stali w bezruchu. Jak się później okazało, otrzymali oni surowe restrykcje dotyczące tego, jak powinni się zachowywać. Na długiej liście zakazów i nakazów znalazły się takie zalecenia jak: „nie patrz w kamerę”, „nie zachowuj się cool” (cokolwiek to znaczy), „stój prosto”, „nie tańcz”, „nie uśmiechaj się”, „nie zdejmuj ubrań i butów”. Jak można się domyślić, nie spotkało się to z aprobatą branży i szybko obiegło internet jako przykład tego, jak nie powinno się traktować profesjonalnych modeli i modelek (którzy przecież doskonale wiedzą, że nie wypada zdejmować z siebie rzeczy na wybiegu...).

 

Tym bardziej, że w pokazie udział wzięły ikony tej branży m.in. Naomi Campbell, Alek Wek i Liya Kebede. O ile pierwsza z nich zaprezentowała się w czarnym futrze, o tyle w kolekcji królowały głównie obcisłe kombinezony, „poszarpane” swetry, sportowe bluzy, oversize'owe kurtki ze sztruksu, szpilki na przezroczystym obcasie lub buty wyglądające, jakby nałożono na nie skarpetę o długości za kolano. Poprzednie kolekcje Westa były utrzymane w neutralnych kolorach – pierwsza z nich bazowała na czerni, druga – na cielistych odcieniach, z kolei ta najnowsza, Yeezy Season 3, to przede wszystkim przygaszone pomarańcze i czerwienie oraz brązy.

 

Co ciekawe, w odróżnieniu od poprzednich pokazów Westa jego żona oraz jej rodzina nie pojawili się w Madison Square Garden ubrani od stóp do głów w projekty, które można było zobaczyć na wybiegu. Tym razem Kim Kardashian (która ponownie jest platynową blondynką) wraz z Kris, Kendall, Caitlyn i Kylie Jenner oraz Khloé i Kourtney Kardashian, a także dwuletnią North West postawiły na białe, w większości bogato zdobione kreacje i futra, które – jak się później okazało – zaprojektował dla nich Kanye w ramach kolaboracji z ukochaną marką klanu Kardashian-Jenner. Kolekcja Balmain x Yeezy (!) podobno powstała w zaledwie kilka dni i muzyk specjalnie latał do Paryża, by doglądać wszystkiego osobiście. Gdyby trafiła do sklepów, pewnie wyprzedałaby się w mgnieniu oka, więc zważywszy na trudną sytuację finansową muzyka (53 milionów dolarów debetu), niewykluczone, że to jeszcze nastąpi.

 

Oprócz rodziny Westa na trybunach zasiedli m.in. Carine Roitfeld, Karlie Kloss, Anna Wintour, Olivier Rousteing z Balmain, Jay Z, Bella i Gigi Hadid, ASAP Rocky, Jaden Smith i Chloë Sevigny. Wciąż macie szansę zobaczyć cały pokaz tutaj.

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo