H&M Conscious Exclusive 2016
Julia Restoin Roitfeld w kampanii H&M Conscious Exclusive 2016 / fot. materiały prasowe

H&M Conscious Exclusive 2016

Moda odpowiedzialna, dbająca o środowisko i ludzi, którzy ją tworzą – czy to w ogóle możliwe?
21.03.2016

Dziś ubrania traktujemy sezonowo. Gdy wychodzą z mody, od razu wyrzucamy je na śmietnik, a stosy niepotrzebnych rzeczy zastępujemy coraz to nowymi. To zamknięte koło – marki produkują, a my kupujemy. Niewielu z nas zastanawia się przy tym, jak poważny wpływ ma to na środowisko. Tymczasem tworzenie coraz to nowych tkanin, z których potem powstają nasze sukienki i topy, w znaczący sposób ogałaca Ziemię oraz zatruwa środowisko. Jak temu zapobiec? H&M od kilku lat promuje linię Conscious – uszytą z materiałów pochodzących z recyclingu. Jeśli uważacie, że takie ubrania nie mogą mieć wartości estetycznej, to jesteście w błędzie.

 

Najnowsza kolekcja Conscious Exclusive 2016 to piękna podróż w przeszłość mody – dokładnie 300 lat wstecz. Projekty nawiązują do zbiorów paryskiego Musée des Arts Décoratifs, ale wszystkie te zjawiskowe koronki i żakardy, a nawet biżuteria zostały wykonane z przetworzonych włókien. W kolekcji pojawiają się nawet propozycje sukien ślubnych (w przystępnych cenach i zgodnie z ideą sustainable fashion promowaną przez H&M jako nadające się do noszenia na różne inne okazje). Pomysł na tegoroczną edycję Conscious Exclusive zbiegł się z nadchodzącą wystawą w Musée des Arts Décoratifs 300 Years of Fashion, której sponsorem jest właśnie H&M. Ambasadorką tegorocznej kolekcji została Julia Restoin Roitfeld, córka globalnej dyrektor mody Harper's BazaarCarine Roitfeld.

 

Ubrania z linii Conscious Exclusive 2016 będą dostępne od 7 kwietnia w sklepie przy ulicy Marszałkowskiej 104/122 w Warszawie oraz w sprzedaży online. Przykładowe ceny? Za bluzkę z jedwabiu organicznego trzeba będzie zapłacić 279 PLN, a za spódnicę 599 PLN. Z kolei sukienka z tego samego materiału ozdobiona koralami ze szkła pochodzącego z recyklingu to koszt 1999 PLN.

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie