3 ekologiczne marki kosmetyczne, które warto znać
Ministerstwo Dobrego Mydła / fot. materiały prasowe

3 ekologiczne marki kosmetyczne, które warto znać

Bądź piękna, naturalnie!
18.10.2016

Stawiają wyłącznie na naturalne składniki, w większości – certyfikowane. Stosują rzemieślnicze metody produkcji. Poznajcie trzy wyjątkowe marki naturalnych kosmetyków. Made in Poland!

Iossi

Ich produkty pachną obłędnie! To zasługa zawartych w nich naturalnych olejków eterycznych, dobranych zgodnie z zasadami aromaterapii, które dodatkowo wzmacniają dobroczynny wpływ kosmetyków. Kremy, masła do ciała, olejki i peelingi, odpowiadające potrzebom różnych typów cery (w tym wrażliwym i problematycznym), powstają w Krakowie. Wyłącznie na bazie naturalnych, w tym organicznych składników, zatwierdzonych przez Ecocert czy TruNature. Wśród nich są m.in. masło shea, olejek lawendowy, olej z dzikiej róży, drzewo sandałowe i paczula, sprowadzane ze specjalizujących się w ich produkcji regionach, oraz lokalne oleje lniany i konopny. Dodatkowy atut? Eleganckie szklane opakowania.

 

Iossi / fot. materiały prasowe

 

Iossi / fot. materiały prasowe


Ministerstwo Dobrego Mydła

Markę założyły dwie siostry – Ania i Ula Bieluń, którym nie było w smak pracować w warunkach narzucanych przez korporacje. Wolały spokojniej (choć nie mniej intensywnie), w przyjaznej atmosferze, z możliwością eksperymentowania i ciągłego ulepszania produktu. Postanowiły robić mydła. Ręcznie. Na bazie warzyw, owoców i innych naturalnych składników, nieratyfikowanych maseł (kakaowych i shea) oraz ekologicznych olejów. Oprócz mydeł (spełniających oczekiwania wegan) w mieszczącej się w Kamieniu Pomorskim pracowni powstają także aromatyczne kule do kąpieli, masła do ciała, olejki i peelingi. O skuteczności ich działania warto przekonać się na własnej skórze!

 

Ministerstwo Dobrego Mydła / fot. materiały prasowe

 

Ministerstwo Dobrego Mydła / fot. materiały prasowe

Fridge by yDe

Nazwa marki wybrana jest nie bez przyczyny. Produkty Fridge by yDe trzeba przechowywać w lodówce. Dlaczego? Założycielka marki Magdalena Beyer w produkcji kosmetyków postanowiła całkowicie zrezygnować z konserwantów, substancji syntetycznych czy alkoholu. I postawić na świeże produkty. Bo jak twierdzi, takie wchłaniają się najlepiej.

Wszystko zaczęło się, kiedy Magda wraz z mężem kupili folwark w Starzyńskim Dworze, dawniej należący do cystersów, którzy na jego terenie hodowali zioła i owoce. To właśnie wtedy narodził się impuls. Kolejne siedem lat upłynęło małżeństwu na zdobywaniu wiedzy i szlifowaniu warsztatu. Dziś wytwarzają kosmetyki, które sprawdzają się nawet przy bardzo wymagających cerach. Wśród nich znajdziecie odmładzające i witaminowe serum, masła do twarzy i do ust, peelingi, kremy pod oczy i inne. Także linie detoksykujące.

 

Fridge by yDe / fot. materiały prasowe

 

Fridge by yDe / fot. materiały prasowe 

 

Zobacz także: Pierwsza ekologiczna kolekcja Zary!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie