3 makijażowe sztuczki, dzięki którym będziesz wyglądać młodziej
Koma ham, wiosna-lato 2017 / fot. ImaxTree / agencja Free

Uroda

3 makijażowe sztuczki, dzięki którym będziesz wyglądać młodziej

Sprawdzone przez słynną makijażystkę Trish McEvoy
06.08.2017

Trish Mc Evoy jest nie tylko słynną makijażystką i założycielką kosmetycznej marki (sygnowanej jej nazwiskiem), ale i autorką książki „Moc makijażu”. Na jej stronach podpowiada, jak wyglądać najlepiej, niezależnie od wieku. Zapytana, co zrobić, by makijażem odjąć sobie lat, mówi: „Z wiekiem nasza uroda traci swoją wyrazistość. By wyglądać młodziej, wystarczy ją przywrócić”. Na szczęście na takich radach nie poprzestaje. Zdradza także, JAK to zrobić. Oto recepta: 

1. Otwórz oczy

Kiedy jesteśmy młode, nasze rzęsy są gęste, co powoduje, że oczy wydają się większe i wyraźnie zaznaczone. Z czasem włoski stają się jednak coraz mniej liczne. I nawet maskara nie jest w stanie zniwelować tego efektu. Jest jednak na to sposób. Wystarczy użyć eyelinera i za jego pomocą narysować kreskę na linii rzęs. O tak:

 

Trish McEvoy radzi także, by dodatkowo podkręcić rzęsy zalotką, a następnie nałożyć na nie tusz. Warto pozbyć się również cieni pod oczami. W tym celu używamy rozświetlacza, a właściwie kilku w różnych odcieniach. Nakładamy je punktowo na kształt odwróconego trójkąta, a następnie rozcieramy. Dodatkowa zaleta? Rozświetlona na środku twarz będzie wyglądała bardziej promiennie.

 

6 trików Rosie Huntington-Whiteley na nieskazitelną cerę

2. Zadbaj o brwi

Depilacja brwi od jakiegoś czasu jest już passé. A im jesteśmy starsze, tym bardziej nie można z nią przesadzać. Podobnie jak rzęsy, także i brwi wraz z upływem czasu stają się rzadsze. Warto więc przywrócić im naturalny kształt i gęstość za pomocą specjalnego tuszu i kredki.

3. Wydmij usta

W młodym wieku nasze usta są pełniejsze. Aby stan ten trwał jak najdłużej, trzeba pamiętać o ich odpowiednim nawilżaniu. Nie rozstawaj się więc z balsamem, nawet jeśli regularnie używasz także koloryzującej szminki. A jeśli o niej mowa, by wyglądać młodziej, sięgaj po jasne odcienie – najlepszy będzie o ton jaśniejszy niż naturalny kolor twoich ust, wydadzą się wówczas większe. Warto też pamiętać, że lepsze są pomadki w różowych odcieniach. W ich towarzystwie zęby wydają się bielsze, podczas gdy przy pomarańczowych tonach sprawiają wrażenie żółtych. Obrys warg warto dodatkowo podkreślić konturówką.

 

18 rzeczy, które zrozumie tylko zagorzała fanka makijażu

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo