6 rzeczy, za które Twój dermatolog będzie Ci wdzięczny
fot. Imax Tree / Free

Uroda

6 rzeczy, za które Twój dermatolog będzie Ci wdzięczny

Pamiętaj o kremach z SPF i zapomnij o gorących prysznicach?
08.08.2017

1. Nie oszczędzaj na kremach z filtrem

Powtarzamy to do znudzenia, ale – zaufaj nam – twój krem BB z filtrem to za mało, warto zainwestować w porządną „pięćdziesiątkę”. Dzięki temu nie tylko ochronisz skórę przed starzeniem się, ale także zadbasz o swoje zdrowie, bo promieniowanie UV jest bardzo szkodliwe i bywa częstą przyczyną raka skóry. Bez obaw – przez filtr wciąż przyswajasz witaminę D!

 

Jak często powinnaś myć włosy?

2. Koniec z gorącymi prysznicami

I to nie tylko dlatego, że sprzyjają one naszemu odwiecznemu wrogowi – cellulitowi. Gorąca woda może i jest przyjemna, zwłaszcza po stresującym dniu, ale też mocno wysusza skórę. W efekcie wydajesz majątek na balsamy i olejki. A bywa jeszcze gorzej, bo ciepłe kąpiele mogą doprowadzić do pogłębienia zmian naczyniowych.

3. Nie ruszaj wyprysków!

Doskonale wiemy, jak trudno się od tego powstrzymać, gdy na środku czoła pojawi się krosta. Ale wyciskanie jej to najgorszy pomysł z możliwych. Zbyt długie paznokcie, za mocne ciśniecie i wiele innych czynników może sprawić, że Twój skóra będzie musiała się jeszcze bardzo długo goić. Zwłaszcza jeśli rozniesiesz bakterie po skórze i wywołasz ostry trądzik.

4. Skończ z opalaniem!

Wiemy, jesteśmy już trochę nudne i przyznajemy, że same uwielbiamy spędzać urlop na leżaku. Jednak, rozsądek nam podpowiada, żeby przenieść leżak pod parasol, a na głowę założyć kapelusz z dużym rondem. Naszej skórze wystarczy 10-15 ekspozycji na słońcu, aby załadować energię na najbliższe dni, dlatego też nie warto ryzykować chorobą skóry. Zwłaszcza, że na opaleniznę mamy bezpieczniejsze sposoby: samoopalacze i opalanie natryskowe!

5. Ocenę skóry zostaw profesjonalistom

Kupując krem w drogerii, często słyszymy pytanie o typ naszej skóry.Zazwyczaj „dla bezpieczeństwa” odpowiadamy, że mamy cerę mieszaną.Tymczasem używanie nieodpowiedniego kremu, prowadzi do pogorszenia się stanu skóry. Pamiętaj, że nie wszystko, co się świeci, jest tłuste. Często najwięcej problemów z przesuszoną cerą mamy na… czole, które przecież „świeci się” najmocniej. Przed najbliższymi zakupami koniecznie poddaj się więc badaniu skóry u dermatologa lub u zaufanej kosmetyczki.

 

3 makijażowe sztuczki, dzięki którym będziesz wyglądać młodziej

6. Delikatny demakijaż

To jeden z najcięższych kobiecych grzechów. Zmęczone po ciężkim dniu,marzymy tylko o luźnych ciuchach i zmyciu makijażu. Uważaj! Używaj kosmetyków, które nie podrażnią bardzo delikatnej skóry pod oczami. Pamiętaj, żeby robić to delikatnie, bo mocno trąc, tylko przyspieszasz proces starzenia się skóry i powstawania zmarszczek.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo