Czemu zawsze powinnaś chodzić spać ze związanymi włosami?
fot. Imax Tree / Free

Uroda

Czemu zawsze powinnaś chodzić spać ze związanymi włosami?

Poznaj kilka argumentów, które za tym przemawiają
11.08.2017

Chodzisz spać z rozpuszczonymi włosami? Jeśli tak, to popełniasz wielki błąd. Włosy podczas snu ulegają uszkodzeniom, tak samo jak w ciągu dnia. Ocieranie o poduszkę uszkadza je lub elektryzuje. Ponadto puszczone luzem kosmyki plączą się i kołtunią. Nie wspominając już, że niespięte włosy mogą przeszkadzać w udanym śnie nie tylko nam, ale i naszemu współtowarzyszowi. 

Jak wiązać włosy przed snem?

Okazuje się, że kładąc się spać, powinnyśmy związywać włosy w luźny kok lub warkocz. Spięte delikatnie do góry pasma zapewnią komfort snu, w naturalny sposób uniosą też włosy od nasady. Specjaliści polecają też warkocz – ten z kolei zapewni nam rano naturalne loki.

 

Jak często powinnaś myć włosy? Zapytałyśmy specjalistów

 

„Najlepszym i najbardziej zdrowym rozwiązaniem dla włosów jest chodzenie spać w luźnym, lekkim warkoczu. Mamy wtedy pewność, że włókno włosa nie ulegnie przecięciu i że włosy nie będą się puszyć na skutek pocierania o poduszkę. Trzeba też pamiętać, że nawet najbardziej delikatne gumki do włosów mogą osłabić włókno. Pod żadnym pozorem nie powinnyśmy również kłaść się do łóżka z mokrą głową, ponieważ pocieranie nią o poszewkę podczas snu powoduje zniszczenie łusek włosa”, komentuje Maryla Kaczmarek z Akademia Perfect Hair, ambasador marki System Professional.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo