Dry body brushing najpopularniejszym trendem beauty
fot. Getty Images

Uroda

Dry body brushing najpopularniejszym trendem beauty

Suchy peeling ma podobno wiele zalet
13.08.2017

Dry body burshing, czyli szczotkowanie ciała lub suchy peeling, to jeden z najpopularniejszych trendów beauty ostatnich miesięcy. Według specjalistów powinnyśmy wprowadzić go do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Czemu?

Suchy peeling hitem w pielęgnacji?

Zaledwie parę minut dry body brushingu dziennie, a kondycja naszej skóry i ciała polepszy się diametralnie. Szczotkowanie na sucho pobudza do pracy limfę, pomagając organizmowi lepiej metabolizować toksyny. Ponadto sprawia, że płyny nie zatrzymują się w organizmie, a co za tym idzie, pomaga w niwelowaniu cellulitu. Suchy peeling zmiękcza i tonizuje skórę. Korzyści są natychmiastowe i trwałe. Czy można chcieć więcej?

Czym jest dry body brushing?

Ten możliwy do wykonania w domu zabieg polega na pocieraniu specjalną szczotką skóry w problematycznych okolicach – ud, pośladków czy brzucha. Najważniejszą zasadą, i tak naprawdę jedyną, jest ukierunkowanie ruchów od stóp w stronę serca. Należy pamiętać, by pocierać ciało, nie ścierać skóry. Długie, spokojne posuwiste ruchy sprawią, że podziałamy na głębsze partie skóry, a nie zetrzemy delikatnego naskórka.

 

6 rzeczy, za które twój dermatolog będzie Ci wdzięczny

 

Trend ten jest coraz bardziej popularny, dlatego w sklepach nie brakuje specjalnych szczotek do suchego peelingu. Mimo nazwy, można ten zabieg stosować również pod prysznicem – na pewno łatwiej nam go będzie w ten sposób wprowadzić do codziennej pielęgnacji. Polecamy!

 


Przykładowe szczotki do dry body brushingu

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo