50-letnia Salma Hayek i jej minimalistyczny sposób na piękną cerę
fot. Getty Images

Uroda

50-letnia Salma Hayek i jej minimalistyczny sposób na piękną cerę

Jak utrzymuje tak doskonałą kondycję skóry w tym wieku?
08.09.2017

50-letnia Salma Hayek nie wygląda na swój wiek. Tak, tak, 50 to nowe 40. Nie zmienia to jednak faktu, że aktorka w ogóle się nie zmienia. Ludzie zarzucają jej, że mówiąc po angielsku udaje akcent (aktorka jest Meksykanką, ale w początkach lat 90. przeprowadziła się do USA), nikt jednak nie śmie wypominać jej operacji plastycznych. Podobno ich nie miała. A biorąc pod uwagę, jaką osobą wydaje się być – wierzymy jej. Zatem w jaki sposób dba o swoją cerę? 

Aktorka i jej sposób na piękną cerę

Ostatnio Salma Hayek w wywiadzie dla New York Times opowiedziała o swojej codziennej pielęgnacji, która jest marzeniem dla minimalistek. Gwiazda nigdy rano nie myje twarzy. Stosuje się do rady swojej babci i dokładnie przemywa twarz przed snem. Zaznacza, że skóra odnawia się w czasie snu, dlatego nie ma sensu z samego rana zmywać tej ochronnej warstwy. Poza tym, czy w czasie snu tak bardzo brudzi nam się twarz?

 

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o peelingu skóry

 

Gwiazda nie daje się marketingowi i w przypadku kosmetyków również jest minimalistką. Salma wieczorem przemywa twarz olejem kokosowym i następnie spryskuje ją wodą różaną. Czasem, by efekt był lepszy, używa do tego nagrzanego w mikrofalówce ręcznika. Ogranicza używanie kosmetyków do minimum. 

Maseczka do twarzy à la Salma Hayek

Aktorka zdradziła również sposób na maseczkę domowej roboty, która doskonale oczyszcza, nawilża i zmiękcza skórę. Do płatków owsianych dodaje trochę wody lub mleczka migdałowego z odrobiną miodu. Miksturę pozostawia na twarzy do wchłonięcia. Następnie delikatnie przeciera ją wspomnianym wilgotnym i ciepłym ręcznikiem.

W wywiadzie dla New York Timesa Hayek zaznacza również, że nigdy nie przesadza z peelingiem. Uważa, że to dobry sposób na poprawienie kondycji skóry, ale tylko na krótką metę.

Jak oceniacie jej sposób na piękną cerę? W jej przypadku ważną rolę odgrywają geny, ale luźne podejście do pielęgnacji na pewno też robi swoje.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo