Czy twój make up Cię postarza?
fot. Imax Tree / FREE

Uroda

Czy twój make up Cię postarza?

Poznaj 4 najczęstsze błędy
07.10.2017

Istnieje wiele sposobów, aby odjąć sobie kilka lat. Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy twój make-up cię nie postarza? Zobaczcie, jakie błędy najczęściej popełniają kobiety.

1. Źle dobrany podkład

Idealny podkład powinien wyrównywać koloryt skóry, maskować niedoskonałości i delikatnie wtapiać się w skórę. Najczęściej powtarzanym błędem jest źle dobrany odcień podkładu. Zbyt ciemny sprawi, że skóra będzie pozbawiona świeżości i uwydatni niedoskonałości. Twój podkład nie będzie się zmieniał razem z tobą, więc za każdym razem, gdy opalisz twarz lub pogorszy się stan twojej skóry pora na zmiany. Pamiętaj, by wymienić fluid, na taki, który będzie dobrany do twoich potrzeb. 

 

Na tę maseczkę jest lista oczekujących – 2000 osób

2. Może lepiej nie konturować?

Mocno wyrysowany kontur ust, znacznie ciemniejszy od pomadki, kojarzący się z uczestniczkami programu „Żony Hollywood” to idealny sposób, żeby dodać sobie kilka lat. Mocno graficzny makijaż dobrze sprawdzi się na sesji zdjęciowej albo na balu przebierańców. Na co dzień jednak warto dobierać konturówki, które są idealnie dopasowane od odcienia szminki.

3. Brwi w formie

Brwi sprawiają, że nasza twarz nabiera kształtów. Nie ma nic gorszego niż zbyt cienkie lub zbyt ciemne brwi, które nie pasują do reszty twarzy. Bardzo ważne, by kolor brwi dostosowywać do koloru włosów u nasady. Im jesteś starsza, tym bardziej powinnaś przywiązywać wagę do makijażu brwi - pamiętaj, że to czas na precyzję w naturalnym wydaniu. Świetnie sprawdzają się żele, którymi wypełnisz brakujące włoski.

4. Co za dużo, to niezdrowo

Korektor świetnie rozprawi się z sińcami pod oczami. Pamiętaj jednak, że za mocny kamuflaż może okazać się zbyt ciężki. Gruba warstwa może podkreślić drobne zmarszczki mimiczne i dodatkowo uwydatnić worki pod oczami. Najlepiej wybierać lekkie korektory, które również rozświetlają okolice oczu. Będziesz wyglądać świeżo i promiennie!

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo