Pomysł na grzywkę w stylu Francuzek
Jane Birkin / fot. Getty Images

Pomysł na grzywkę w stylu Francuzek

A właściwie dwa!
10.11.2017

Wśród Francuzek to chyba najpopularniejsza fryzura. Przed laty nosiły ją m.in. Jane Birkin czy Brigitte Bardot i to właśnie one stanowią inspirację dla współczesnych paryskich it-girls.

Dziś słyną z niej choćby Sabina Socol czy Jeanne Damas. A Caroline de Maigret mówi, że jest lepsza niż botoks (w końcu nic tak dobrze jak ona nie ukryje pierwszych zmarszczek na czole). Ale nie tylko dlatego grzywka potrafi odjąć kilka lat. Figlarna i młodzieżowa jest jednocześnie elegancka. Nawet gdy pozostaje w nieładzie – to w końcu typowe dla Paryżanek. Jak ją stylizować? Na dwa sposoby.

 

1. Długa i (w miarę) prosta

Zakrywa całe czoło, choć nie przytłacza, bo jest lekko wycieniowana, co dodaje jej lekkości. Nie jest także zupełnie prosta, za to z prostymi rozpuszczonymi włosami sprawdza się doskonale. Tak właśnie nosiła ją słynna Jane, a w jej ślady poszła modelka Luoise Follain. Która samodzielnie przycina ją, gdy grzywka jest już tak długa, że dochodzi do linii rzęs. Nie wcześniej. W podobnym stylu grzywkę nosi też Caroline de Maigret. Wy też na nią postawcie, jeśli lubicie styl z lat 70., który w tym sezonie bije rekordy popularności.  

 

@stoned_immaculate_ @chloe.chippendale

A post shared by Louise Follain (@louisefollain) on Sep 5, 2017 at 8:00am PDT

 

A post shared by Louise Follain (@louisefollain) on Sep 13, 2017 at 1:41pm PDT

2. Podzielona na dwie części i noszona po bokach twarzy

Tę wersję preferowała Bardot. Chodzi o to, by podzielić grzywkę na dwie części oraz... odsłonić czoło. W tym wypadku lepiej by kosmyki nie były zupełnie proste, lecz by układały się w delikatne fale. Sabine Socol, która jest fanką grzywki w tym wydaniu, radzi nosić ją do rozpuszczonych włosów lub do kucyka upiętego z boku głowy. Opaska do włosów mile widziana.

 

7 rzeczy, które każda Francuzka ma w swojej szafie

 

 

 

A post shared by Sabina Socol (@sabinasocol) on Nov 3, 2017 at 7:28am PDT

Dwie fryzury można oczywiście nosić zamiennie. Robi to choćby słynna influencerka, Jeanne Damas.

 

On set : A normal day in Paris

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on Aug 23, 2017 at 9:40am PDT

 

New jackets and coat on @rouje www.rouje.com

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on Oct 4, 2017 at 6:55am PDT

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie