Kolagen plus, czyli co wyróżnia aktywny kolagen morski?

Kolagen plus, czyli co wyróżnia aktywny kolagen morski?

Czym różni się od tradycyjnego kolagenu?
18.12.2017

Kolagen - sprawdzony sposób na zmarszczki

W dermatologii kosmetycznej kolagen cieszy się dużym wzięciem. Starzenie się skóry wynika m.in. z niedoborów tego składnika, spowodowanych ograniczonymi możliwościami jego wytwarzania z upływem czasu.  Ale świadomość korzystnego wpływu kolagenu na organizm nie zawsze idzie w parze ze zrozumieniem różnorodności produktów kosmetycznych, które ten odmładzający składnik posiadają.

Najcenniejsze kolageny to kolageny naturalne, takie jak Aktywny Kolagen Morski. To składnik z grupy najcenniejszych kolagenów, zachowujących naturalną strukturę trójhelisową oraz zawierających najwyższą liczbę jednostek hydroksyproliny na milimetr sześcienny. Skomplikowane? W praktyce – nie tak bardzo.

 

Potężny, ale delikatny

Trójhelisowa budowa wynika z zachowania naturalnej struktury kolagenu. Pod wpływem kontaktu z ciepłem skóry żywy kolagen biologiczny rozpada się na przenikające w głąb skóry pojedyncze molekuły, skutecznie opóźniając wewnątrzkomórkowe procesy starzenia. Reakcją ciała na kontakt z kosmetykiem jest nadprodukcja własnych włókien kolagenowych skóry.

Żeby struktura trójhelisowa nie straciła swoich właściwości, musi być przetrzymywana w stałej, nie przekraczającej 25 stopni temperaturze. Jak radzą sobie z tym producenci „odmładzającego” serum? Jak przekonują eksperci odpowiadający za flagowy produkt linii kosmetyków PRAEL, receptą jest unikalna technologia pozwalająca zachować naturalną strukturę kolagenu, połączona ze starannym systemem pakowania produktu, który gwarantuje ochronę  zarówno przed przed temperaturą, jak i dostępem światła. 

 

Fot. materiały prasowe

 

To właśnie kłopot z transportem i przechowywaniem kolagenu o unikalnej strukturze powoduje, że do szerokiej dystrybucji najczęściej trafia łatwiejszy w składowaniu kolagen w sproszkowanej formie. Nie jest on jednak tak skuteczny jak Aktywny Kolagen Morski. Jeśli chcesz zapoznać się szerzej z jego możliwościami, wpadnij do butiku flagowego PRAEL przy Mokotowskiej 52 w Warszawie lub wejdź na stronę praelskincare.com - zawsze warto wiedzieć, co robi różnicę. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie