5 sposobów na zabezpieczenie skóry zimą

Uroda

5 sposobów na zabezpieczenie skóry zimą

Zadbaj o nią od zewnątrz i od środka!
06.12.2017

1. Dobry krem ochronny

Fot. mat. prasowe

 

 

Zimą nie tylko skóra Twojej twarzy cierpi z powodu niskich temperatur. Przechodzenie z zimnego podwórka do ciepłych pomieszczeń nie sprzyja skórze całego ciała. Zafunduj sobie delikatną, ale jednocześnie długotrwałą ochronę, na przykład w postaci kremu do twarzy i ciała Cold Cream. Kremodżywia, nawilża i chroni skórę, odtwarzając płaszcz hydrolipidowy, którego brakuje skórze suchej. Łagodzi podrażnienia, zmiękcza i daje przyjemne uczucie komfortu.

 

2. Witaminy i suplementy

Szczególnie zimą, kiedy cały Twój organizm jest osłabiony, warto zainwestować w suplementy, które uzupełnią braki witamin, minerałów i innych dobroczynnych substancji. Pamiętaj, że suplementy mogą być tylko dodatkiem do zdrowej, zbilansowanej diety. W żadnym wypadku nie rezygnuj z pełnowartościowych posiłków na rzecz tych preparatów.

 

3. Domowe SPA

Przynajmniej raz w tygodniu urządź sobie pełny rytuał pielęgnacyjny. Włącz ulubioną, łagodną muzykę, zapal świeczki i zrób sobie ciepłą kąpiel z dużą ilością piany. Zrób sobie peeling, a na koniec wmasuj w ciało ulubiony krem z pachnącymi olejkami. Nie zapomnij też o nawilżającym zabiegu na twarz. Twoje dobre samopoczucie będzie od razu widoczne!

 

4. Systematyczność w pielęgnacji

Żaden kosmetyk – nawet najdroższy – nie przyniesie pożądanego efektu, jeżeli będziesz go sporadycznie używać. Stosuj się do zaleceń na ulotce i staraj się nie pomijać aplikacji. Podobnie sprawa ma się z przyjmowaniem suplementów, a także takimi zabiegami, jak wizyty u kosmetyczki, w salonie SPA czy na saunie.

 

5. Regularne ćwiczenia

Energiczny trening pobudza krążenie krwi, co sprawia, że wszystkie narządy – również skóra – są lepiej odżywione i dotlenione. Dzięki regularnemu wysiłkowi fizycznemu Twoja cera nabierze zdrowych rumieńców, a Ty będziesz pełna energii!

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo