4 zwyczaje, które warto wprowadzić w życie, by mieć promienną i zdrową skórę
fot. ImaxTree / agencja Free

Uroda

4 zwyczaje, które warto wprowadzić w życie, by mieć promienną i zdrową skórę

To nie wymaga poświęceń!
26.12.2017

Zwróciłyście uwagę, że po ciężkim dniu Wasz wygląd pozostawia wiele do życzenia – na twarzy potrafią pojawiać się krostki, oczy są opuchnięte, a cera ziemista? Na szczęście można temu zapobiegać. Przedstawiamy 5 prostych nawyków, które warto wprowadzić w życie od zaraz, by cieszyć się zdrową i promienną cerą. Zaczynamy!

 

1. Zacznij dzień od ćwiczeń

Jeśli wahasz się, czy lepiej chodzić na siłownię rano czy wieczorem, rozwiewamy wątpliwości. Ćwiczeniami najlepiej zaczynać dzień. Nie ma nic lepszego dla skóry niż poranna dawka endorfin oraz... pobudzone sportem krążenie. To właśnie jemu zawdzięczamy odpowiednie odżywienie i dotlenienie wszystkich komórek. A tym samym świeży, promienny wygląd.

 

2. Pamiętaj o wodzie

Najpierw sprawdź, ile wody powinnaś pić każdego dnia, a następnie o tym nie zapominaj! Dobry start? Zamiast porannej kawy – szklanka wody z cytryną (no dobrze, kawę możesz wypić później, w końcu my też nie wyobrażamy sobie bez niej życia). Zwyczaj ten praktykują modelki, i trzeba przyznać, że to procentuje. Nawodniona skóra lepiej się prezentuje, a Ty czujesz się pełna energii. Dodatkowa korzyść? Utrata zbędnych kilogramów.

 

Jeśli wciąż masz cienie pod oczami, być może popełniasz jeden z tych 7 błędów

 

3. Nie zarywaj nocy

A najlepiej kładź się spać przed północą (ideał to 22.00). To właśnie podczas snu skóra regeneruje się najlepiej. Siedząc do późna pozbawiasz ją tej szansy (i nawet najlepszy serial Netflixa nie jest tu usprawiedliwieniem). Pierwsze efekty zobaczysz... tuż po przebudzeniu.

 

4. Używaj właściwych kosmetyków

Czy wiesz, że dobierając je niezgodnie z potrzebami Twojej skóry, możesz jej tylko zaszkodzić? Wywołać pieczenie, zaczerwienienie albo wysypkę. Dobrze więc mieć pewność, że kosmetyki, których używasz na co dzień, to te odpowiednie dla Ciebie. Najlepiej skonsultować się więc z dermatologiem i kosmetyczką. Wystarczy jedna wizyta, by pozbyć się wątpliwości.

 

5 sposobów na zabezpieczenie skóry zimą

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo