Jak zadbać o włosy po koloryzacji?
fot. materiały prasowe

Uroda

Jak zadbać o włosy po koloryzacji?

Zrobisz to w salonie, ale też w domu!
30.12.2017

W salonie

Pragnąc doskonałej, przemyślanej i spersonalizowanej wybierasz raczej wizytę w salonie fryzjerskim. To dobra decyzja. Warto przy tym wybrać salon oferujący pielęgnację jak najbardziej dopasowaną do potrzeb Twoich włosów. Luksusową i spersonalizowaną pielęgnację zapewnia marka Kérastase, tworząc Fusio-Dose – najczęściej polecany Rytuał do pielęgnacji włosów w salonie.

Fusio-Dose to gama 4 Koncentratów i 5 Boosterów, które można łatwo ze sobą łączyć, aby odpowiedzieć na zdiagnozowane potrzeby włosów. Ponieważ Twoje włosy to nie tylko kolor, ale też grubość czy poziom odżywienia, który wpływa na ich ostateczny wygląd. W dniu koloryzacji włosów Twój fryzjer dobierze odpowiednie połączenie produktów Kérastase, Koncentrat Fusio-Dose Pixelist z indywidualnie dobranym Boosterem, aby zaaplikować precyzyjną dawkę dla uzyskania blasku, objętości, odbudowy, odżywienie czy dyscypliny. Perfekcyjna aplikacja kosmetyków zapewnia ukierunkowane działania, aby niezwłocznie chronić włosy koloryzowane i podkreślać ich blask.

 

W domu

A jeżeli wolisz wziąć sprawy w swoje ręce, marka Kérastase oferuje szeroką gamę kosmetyków przeznaczonych do domowej pielęgnacji Twojego koloru. Pielęgnację zaczynamy od podstaw, czyli od zniwelowania negatywnego wpływu wody na Twoje włosy, a konkretnie – trzech cząsteczek, które w niej występują. Są to chlor, miedź i wapń. Chlor utlenia kolor i zwiększa jego fotowrażliwość, miedź dodaje Twojemu kolorowi zielonego, ciemniejszego odcienia, natomiast wapń wysusza włókno włosa i sprawia, że kolor jest wyblakły. Nowy System Capture Advanced, zawarty w kosmetykach Kérastase Reflection, posiada unikalny Kompleks Składników Chelatujących, łączący działanie cytrynianu sodu oraz ekstrakty z Yuzu i liczi, które neutralizują szkodliwe cząsteczki wody i zapobiegają osadzaniu się ich na włosach. Kompleksu Składników Chelatujących jest wzbogacony aktywnymi składnikami naturalnego pochodzenia. Olej z otrębów ryżowych słynie z właściwości zmiękczających i odżywiających włókno włosa. Olej również powleka powierzchnię włosa i wzmacnia odbicie światła. Filtr UV i witamina E łączą działanie przeciwutleniające i ochronę koloru przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Natomiast glukonian cynku stabilizuje czynniki koloryzujące w trzonie włosa, dzięki czemu kolor pozostaje żywy i intensywny przez dłuższy czas.

 

fot. materiały prasowe

 

Słyszałaś o makijażu dla włosów? Jeżeli możemy korygować i podkreślać koloryt skóry, to co stoi na przeszkodzie, aby robić to samo z włosami? W odpowiedzi na to pytanie w 2017 roku marka Kérastase włączyła do koloryzacji włosów możliwość korekcji ich odcienia. Tusze Chromatique to absolutnie pionierskie dokonanie w zakresie pielęgnacji korygującej i ożywiającej kolor, którą stosują profesjonalni koloryści w luksusowych salonach fryzjerskich. Produkt dostępny jest w czterech odcieniach, a pomysł jego stworzenia był inspirowany światem makijażu, gdzie stosowane są  odcienie o silnej pigmentacji, które  korygują, równoważą i rozświetlają nierówny koloryt skóry. Tusze w połączeniu z Maską Chromatique zapewniają długotrwałą korekcję koloru poprzez wyrównywanie nierówności chromatycznych, ożywienie lśniących refleksów i podkreślenie tekstury włosów. Profesjonalne, mocno stężone barwniki w zależności od potrzeb, działają w taki sposób, jakiego potrzebują Twoje włosy: zapewniają głębię i intensywność, zwiększają długotrwałość koloru podczas mycia włosów i neutralizują niechciane refleksy.

 

fot. materiały prasowe

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo