6 postanowień noworocznych, za które Twoja skóra Ci podziękuję
fot. ImaxTree / agencja Free

Uroda

6 postanowień noworocznych, za które Twoja skóra Ci podziękuję

Zimą szczególnie warto o nią zadbać, by uniknąć odwodnienia
02.01.2018

Gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, a my podkręcamy kaloryfery, skóra szczególnie narażona jest na odwodnienie. Zwłaszcza, że nie sprzyja jej też wiatr i suche powietrze. Jak o nią zadbać, by pomimo trudnych warunków odwdzięczyła nam się świeżym, promiennym wyglądem? Najlepiej od zaraz wprowadzić w życie 7 poniższych zasad.

 

1. Regularnie robić peeling

Czy wiecie, że dziennie tracimy aż 10 milionów komórek martwego naskórka? W ciągu życia to aż 23 kilogramy! By wspomóc skórę w codziennej regeneracji, warto 2-3 razy w tygodniu zrobić peeling. Pomoże usunąć obumarłe komórki, czyniąc skórę bardziej świetlistą.

 

Przedstawiamy najgorętsze makijażowe trendy 2018 roku

 

2. Pokochać depilację

Jeśli wraz z nadejściem zimy, cieszycie się, że wreszcie ukryjecie nogi pod grubymi rajstopami, pora zmienić nastawienie. Okazuje się bowiem, że depilacja może być dla skóry zbawienna. Golenie nie tylko pozwala pozbyć się niepożądanych włosków, ale przy okazji pełni funkcję peelingu (dlaczego on jest ważny, patrz punkt pierwszy). Co sprawia, że w skórę lepiej wnikają balsamy do ciała.

 

3. Precyzyjnie dobierać kosmetyki do demakijażu

Jeśli wybierzemy niewłaściwe dla naszej skóry, możemy jej tylko zaszkodzić. By dodatkowo jej nie przesuszyć unikajmy produktów z alkoholem czy sztucznymi aromatami. A także unikajmy mydła. Lepsze będą płyny micelarne, olejki i mleczka.

 

4. Zrobić z nawilżania codzienną rutynę

Kremu nawilżającego używać nie tylko codziennie, ale i efektywnie. Rano i wieczorem, po kąpieli czy demakijażu. Najlepiej nakładając go jeszcze na odrobinę wilgotną skórę. Najlepiej unikać kosmetyków zapachowych, które mogą wywołać podrażnienia. Lepiej by w składzie miały witaminę E oraz aloes.

 

5. Unikać samoopalaczy

A przynajmniej używać ich świadomie. Zbyt częste używanie może prowadzić do przesuszenia skóry.

 

5 błędów, które najczęściej popełniamy, używając perfum

 

6. Zdrowo się odżywiać (oraz się wysypiać)

Wpływ diety na wygląd skóry jest ogromny. By wyglądać promiennie, pij więc przynajmniej sześć-osiem szklanek wody dziennie, ogranicz zaś kawę i alkohol. A także zasmakuj w rybach. Nie zapominaj także o odpowiedniej dawce snu. To właśnie nocą skóra regeneruje się najlepiej. I to przed północą!

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo