Kobiety, które mniej się malują uznawane są za lepsze liderki
fot. Imax Tree / FREE

Kobiety, które mniej się malują uznawane są za lepsze liderki

Tak przynajmniej wynika z najnowszego badania
14.03.2018

Brak makijażu w pracy jest plusem?

Amerykański Harper's Bazaar donosi, że z najnowszych badań wynika, że kobiety, które do pracy przychodzą w widocznym makijażu są postrzegane jako słabszy materiał na liderkę. Te, które nie zwracają uwagi na najnowsze trendy mają większe szanse na wyższe stanowiska.

Esther James i Shauny Jenkinsz Uniwersytetu Abertay w Dundee przeanalizowały szesnaście wizerunków przedstawiających kobiety w różnych wersjach makijażu. Badane osoby oceniały kobiety na podstawie sposobu w jaki się malują. Ankietowani obu płci wybierali osoby, które z ich punktu widzenia miały u nich większy autorytet. 

Wyniki zmieniły się na przestrzeni lat

„Badania te są kontynuacją wcześniejszych prac w tej dziedzinie, które sugerowały, że makijaż wzmaga dominacyjny wizerunek kobiety. Kobietom «o ładnych twarzach» okazuje się większy szacunek”, komentuje Dr Christopher Watkins z wydziału psychologii Uniwersytetu Abertay.

Jednak z wyników najnowszych ankiet wynika, że makijaż u kobiet nie wzbudza zaufania i nie tworzy długotrwałego wrażenia. Te uznawane są za słabszych liderów. Kobiety, które nie malują się do pracy oceniane były na osoby bardziej wartościowe i budziły zaufanie jako osoby sprawujące wysokie stanowiska. Co Wy na to?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie