Czy perfumy Cię postarzają?
fot. Getty Images

Czy perfumy Cię postarzają?

Dowiedzcie się więcej o ich wpływie na starzenie
18.03.2018

Perfumy nas postarzają?

Nie chodzi oczywiście o dobór kompozycji zapachowej, a wpływ samych perfum na naszą skórę. Z rozmowy amerykańskiego Harper's Bazaar z ekspertką do spraw starzenia się skóry Abi Cleeve wynika, że perfumy aplikowane na skórę każdego dnia mogą przyspieszać proces starzenia się a także powodować przebarwienia.

„Rozpylane bezpośrednio na ciało perfumy wpływają negatywnie na zdolność skóry do ochrony przed promieniowaniem UV. Oznacza to, że pokryta perfumami skóra staje się bardziej podatna na uszkodzenia słoneczne i pigmentację”, mówi Abi Cleeve.

Ponadto, każda z nas pryskając się zapachem, robi to przeważnie w okolicach szyi i dekoltu. Skóra w tych częściach ciała jest cieńsza i mniej odporna na czynniki zewnętrzne. Nie bez powodu, wiek kobiety można rozpoznać właśnie po kondycji skóry jej szyi i dekoltu. 

Abi Cleeve radzi, by nigdy nie rozpylać perfum na ciało. Najlepiej stosować je ubranie. W ten sposób nie tylko chronimy skórę, ale sprawiamy, że zapach będzie się dłużej (aczkolwiek mniej intensywnie) na nas utrzymywał.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie