Właśnie dlatego latem powinnaś przestać używać kremu nawilżającego
fot. ImaxTree / FREE

Właśnie dlatego latem powinnaś przestać używać kremu nawilżającego

Czyli jak pięlęgnować skórę latem?
10.06.2018

Latem najlepsze jest serum

W tym sezonie najlepiej trendy określa stwierdzenie „less is more” (tłum. mniej znaczy więcej). W końcu w czasie upałów nie można wytrzymać w pełnym makijażu, który nawet jakbyśmy nie przeciwdziałały – rozpłynie się. Ponadto nie warto męczyć skóry pod grubą warstwą ciężkich kremów czy fluidów. 

Jednak specjaliści mówią też o odpowiedniej pielęgnacji. Oczywiście podstawą jest krem z odpowiednim filtrem SPF (ten tak naprawdę jest podstawą całorocznego dbania o skórę). Zamiana bogatych, kremowych mikstur nawilżających na lekkie serum może być po prostu przepustką do odpowiednio zrównoważonej letniej skóry. Ta bowiem latem ma tendencję do lepszego „nawadniania” się w naturalny sposób niż w okresie zimowym. Dlatego właśnie ciężkie kremy nawilżające mogą być właśnie takie – zbyt ciężkie jak na letnią cerę. Mogą zatykać pory i zbytnio ją natłuszczać.

Lekka konsystencja serum jest też bowiem doskonałą bazą pod ochronę słoneczną. Tak przygotowana skóra nie ma tłustego filmu i jest odpowiednio odżywiona. Latem najlepiej wybrać serum z silną kombinacją przeciwutleniaczy, które pomagają neutralizować szkodliwe wolne rodniki. Dodatkowo zmniejsza przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry, zapewniając gładszą, jaśniejszą, dobrze chronioną skórę w słoneczne dni.

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie