4 proste sposoby na bycie bardziej ekologiczną kosmetykomaniaczką
fot. Imax Tree / FREE

4 proste sposoby na bycie bardziej ekologiczną kosmetykomaniaczką

Podpowiadamy, np. jak wykorzystać stare opakowania po kosmetykach
09.07.2018

Jak być bardziej EKO

Życie w zgodzie z naturą jest nie tylko modne, ale przede wszystkim konieczne. W dzisiejszych czasach nie mamy innego wyjścia, jak bycie eko. Plastik zanieczyszcza nasze oceany, podobnie jak nadmierna konsumpcja mięsa, popularyzacja fast fashion czy smog spowodowany nieodpowiednią gospodarką. Jednak zmiany należy zacząć od samej siebie, małymi krokami – cytując klasyka – zacznij zmiany od osoby, którą widzisz w lustrze.

A właśnie przed lustrem spędzamy dużo czasu, w szczególności miłośniczki działki beauty. Kosmetyki do pielęgnacji czy do makijażu to niekiedy prawdziwe dzieła sztuki. Poza tym trendy urodowe zmieniają się podobnie szybko, jak te w modzie. Trzeba być na bieżąco. Jednak czasem i my zapominamy się w ilości rzeczy, które posiadamy. Mamy dla Was 4 proste triki, które sprawią, że wprowadzicie do swojej codzienności odrobinę bycia eko.

1. Jeśli jeszcze tego nie robicie, to warto recyklingować słoiczki po wypalonych świecach. Niekiedy opakowania po zapachowych cudeńkach są pięknym dodatkiem do wnętrza. Zamiast wyrzucać je, gdy świeca się wypali, można trzymać w nich np. patyczki do uszu lub pędzle. Podobna sytuacja jest z opakowaniami po kremach, może dla nich też znajdziesz pomysł na drugie życie?

2. Ostatnio krytyka spłynęła na wilgotne chusteczki do makijażu. Podobno są nieekologiczne i tworzą zbędną ilość odpadów. Według propagatorów zrównoważonego rozwoju, powinno się je wykorzystywać więcej niż jednorazowo. Oprócz ochrony środowiska, chronimy również portfele?

 

 

My mom's been in the hospital this week, and between that, the kids being out of school for summer, and trying to keep up with my writing, I've taken to some pretty serious fantasizing about spending an hour or so soaking in a big tub with some wine, a book, and this: http://authorbrandikennedy.blogspot.com/2018/02/friday-finds-diy-soothing-bath-soak.html⠀ .⠀ .⠀ To see more about one of my most favorite ways to kick back and relax - and to find out how you can DIY your own amazing, silky soft milk bath - click the link in my bio and scroll down to the post archives at the bottom of the blog. When you get there, you'll find "Friday Finds: DIY Soothing Bath Soak" listed under February 2018.⠀ .⠀ .⠀ #mom #hospital #stressed #motherdaughter #momlife #sickmom #healthproblems #hospitalliving #hospitallife #bath #bathsoak #milkbath #diy #diybeauty #beautydiy #bathandbeauty #fantasy #relax #restandrelax #selflove #mentalhealth #mentalwellness #mentalillness #wishiwasreading

Post udostępniony przez Author Brandi Kennedy (@authorbrandikennedy)

 

3. Nie wyrzucaj butelek po perfumach. Stylowe flakony mogą służyć jako element dekoracyjny w łazience lub jako zapach do powietrza. Do pustej butelki wystarczy wlać olejek wonny i drewniane pałeczki.

4. Jednak najważniejsze jest, by zmienić swoje nawyki. Zamiast bezmyślnie kupować kolejne kosmetyki w drogerii, zainteresuj się markami, które działają na rzecz środowiska. Dla przykładu, Dior całkowicie rezygnuje z celofanu i zbędnej ilości papieru, zaś MAC czy Khiel's recyklinguje kosmetyki. Oddając kilka zużytych pomadek czy podkładów, dostaniecie nowy za darmo. Lista jest długa, trzeba tylko rozejrzeć się dookoła.

 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie